Yerinde Sayanlar Yürüyenlerden Daha Çok Ses Çıkarır Kompozisyon

"Yerinde sayanlar yürüyenlerden daha çok ses çıkarır sözü ile ilgili kompozisyon" konusunu kısaca ele alacağız.

Yerinde sayanlar ifadesi hiçbir anlamda ilerleme gösteremeyen kimseler için kullanılır. Bu kimseler kendilerini geliştirmeyi düşünmez, başkaları hakkında şikâyette bulunurlar. Yani onlar işini yapmayıp sanki haksızlığa uğramışçasına ağızlarını açar, gürültü çıkarırlar. Ortalığı feryat figanlarıyla ayağa kaldırırlar. Önemli olan kendi işimize odaklanmaktır. Biz kendi işimizi iyi yaparsak her anlamda gelişme gösterir, ilerleme sağlarız.

Yürüyenler olarak nitelendirilenler, işini iyi yapan, vazifesini yerine getirenlerdir, başarılı olan, çalışkan kimselerdir. Onlar çalışmaya çok önem verdikleri için kendi yoluna bakarlar. Bundan dolayı da etrafı rahatsız edecek, gürültü yapacak işlere fırsat bile bulamazlar. Onlar için önemli olan işlerinde başarılı olmaktır. Bu yüzden gereksiz işler yürüyenlere göre değildir.  Bununla birlikte çalışmak insanı kötülüklerden, kötü düşüncelerden alıkoyar. Hani, meyve veren ağacı taşlarlar diye bir atasözümüz var ya, işte yerinde sayan kişiler, başarılı insanları kötülerler, onların kusurunu araştırırlar. Böylece gürültü çıkararak çevreyi rahatsız ederler.

Bana göre yerinde sayanların içinde biraz kıskançlık vardır. Çünkü onlar işlerinde bir ilerleme gösteremediği için, başarılı olan, yani yürümeye devam edenler hakkında olumsuz düşünceler ortaya atarlar. Bu da onların daha çok ses çıkarması anlamına gelir. En doğrusu başarı istiyorsak önümüze bakmalı, yolumuza çalışarak kararlı bir şekilde devam etmektir. Sonuç olarak yerinde sayanlar sorun çıkarırken, yürüyenler ise sorunları özen kişilerdir diyebiliriz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski