Ayağını Yorganına Göre Uzat ile İlgili Kompozisyon

Kıymetli öğrenciler, aşağıya ayağını yorganına göre uzat ile ilgili kompozisyon örneğini kısaca yazdık. Yazıya kısa bir başlık koyunuz.

Maddi zorluklar yaşamamak için ölçülü harcama alışkanlığı edinmeliyiz. Çünkü hayat devam ediyor. Paraya her dönemde ihtiyacımız olacak. İleride nelerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Bugün ekonomik yönden çok iyi bir durumda olabiliriz. Ancak yarının ne getireceğini bilemeyiz. Bu nedenle harcamalarımızı bütçemize uygun olarak yapmak son derece yaralı olur.

Kısaca anlatmak gerekirse ekonomik olarak durumumuz nasılsa ona göre harcama yapmalıyız. Maddi anlamda zorluk çekmemek için sadece temel ihtiyaçlarımıza odaklanmalıyız. Bunun dışında gereksiz harcamadan olabildiğince kaçınmalıyız. Hele bu dönemde harcamalarımıza daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Zira her şey eskiye göre daha bir pahalı hale geldi.

Evimizin temel ihtiyaçları ne ise sadece onlara yönelik az miktarda harcama yapmak lazımdır. İhtiyacımız olmadığı halde ıvır zıvır şeylere para harcamamak çok doğru olur. Bir de koronavirüs salgını var bildiğiniz gibi. Hayat yüzde seksen oranında durmuş vaziyettedir. Bütçeden harcadığımızın farkında olmalıyız. Bunun için nelere harcama yaptığımıza özellikle dikkat etmeliyiz.

Örneğin birçok insan hastalığın yayılmaması adına evde kalmaya devam ediyor. Bu da işimizden kısa bir süre de olsa ayrı kalmamız anlamına geliyor. Dolayısıyla cebimizden harcayarak yaşıyoruz. Bu durum daha ne kadar devam eder bilinmez. Bunun için abur cubur şeyler almaktan uzak durmalıyız. Yalnızca en gerekli ihtiyaçlarımız için para harcanmak lazımdır. Paramız yetersizse, haddimizi aşan harcamaları yapmamalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski