Birlikten Kuvvet Doğar Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Birlikten kuvvet doğar atasözü ile ilgili kompozisyon yazınız. Kısa bir başlık belirleyiniz.

Birlikten kuvvet doğar atasözü tam da ülkemizde yaşanan durumu özetliyor. Örneğin bu günlerde biz bize yeteriz kampanyası başlatıldı. İhtiyaç sahibi olan aileler için, birlik içinde hareket etmemiz gereken bir yardım kampanyası yapılıyor. Birlik olmaya gerçekten çok ihtiyacımız var. Hepinizin de bildiği gibi tüm dünyada ve ülkemizde koronavirüs salgını hızla yayılmaktadır. Bu durumda ekonomik alanda bazı zorluklar yaşanma ihtimali vardır.

Devletimiz herkese gereken yardımı zaten yapıyor. Ancak bu süreçte maddi durumu iyi olmayan insanların zorluk yaşamaması için birlik olmak, onlara yardımcı olmak zorundayız. Ayrıca hep birlikte el ele verirsek, çok daha güçlü oluruz. Birlik kuvvetli olmayı sağlayan en önemli etkendir.

Zor ve çetin günler elbette bu dünyada daima var olacaktır. Önemli olan böyle günlerde bir araya gelmek ve güçlü olmaktır. Evde kalarak salgının önlenmesine katkıda bulunmamız gerekiyor. Herkes bu kuralar uyduğu takdirde koronavirüs salgınını daha kısa sürede atlatmak ihtimalimiz var. Bu dönemde işlerimiz de aksıyor. Bazı aileler çalışamıyor. Bu da onların ekonomik yönden birtakım zorluk yaşamasına neden olabilir. Bu yüzden biz bize yeteriz kampanyasına katkı sağlamak, birlik ruhuyla hareket etmek hayati öneme sahiptir.

Sonuç olarak başkasını düşünmek, kendini düşünmekle aynıdır görüşüyle hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberliğin önemimi unutmamak gerekiyor. Bütün bunlar birlikten kuvvet doğar sözünün bugünlerde daha yoğun hatırlamamızı sağlıyor. Birbirimize umutla tutunmak gerekiyor. Elinde imkânı olanın ihtiyacı olanlar paylaşmaması, dayanışma içinde olması çok önemlidir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski