Sağlığın İnsan ve Toplum Açısından Önemi ile İlgili Kompozisyon

Sağlığın insan ve toplum açısından önemi ile ilgili kompozisyon yazınız.

Bir insanın sağlıklı olması demek topluma da katkı sağlar. Çünkü toplumu bireyler oluşturur. Yani insanların bir araya gelmesiyle toplum meydana geldiği için, sağlıklı olan insanlar da toplumdaki düzenin güzelce işlemesini sağlar. Herkes sağlıklı olursa, işler aksamaz. Bu yüzden sağlık konusuna önem vermeliyiz.

Kendi sağlığımızı düşünürken diğer insanları da düşünmeliyiz. Uyku saatlerine, doğal besinlerle beslenmeye, hareketli bir yaşama dikkat ettiğimiz zaman sağlıklı olma yolunda iyi yoldayız demektir. Bu da doğal olarak toplumu olumlu yönde etkileyecektir. Sağlığın insan ve toplum sağlığı açısından önemi, hayatın akışına uygun sürmesini sağlamasıdır.

Örneğin içinde bulunduğumuz dönmede korona virüs hastalığı ortaya çıktı. Bu salgın hastalık bütün insanların hayatını tehdit etmektedir. Bu durumdan toplum da olumsuz etkilenmektedir. Bildiğiniz gibi okullara ara verildi. Birçok iş yeri kapandı. Market saatlerine kısıtlama getirildi. Toplumda yaşayan insanların bir kısmına sokağa çıkma yasağı getirildi. Bütün bunlar gösteriyor ki sağlık insan ve toplum açısından çok büyük öneme sahiptir.

Herkes sağlıklı olsaydı, koronavirüs salgını olmasaydı şimdi okullar açık olacaktır, marketler, berberler, iş yerleri hep açık olacaktı. Yani hayat normal bir şekilde seyrine devam edecektir. Söz konusu sağlık olunca bütün işler akıyor. Atalarımızın da dediği gibi her işin başı sağlıktan geçiyormuş. Bundan dolayı sağlığımıza dikkat etmek en öncelikli sorumluluğumuzdur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski