Çay, kahve gibi insanlarımızın çok tükettiği içeceklerin günlük hayatımızdaki yerini anlatan bir yazı yazınız.

Çay, kahve gibi insanlarımızın çok tükettiği içeceklerin günlük hayatımızdaki yerini anlatan bir yazı yazınız. Yazınıza uygun bir başlık belirleyiniz.

Çay ve kahve günlük hayatımızın vazgeçilmez içecekleridir. Örneğin kahvaltıda mutlaka çay oluyor. Bunun dışında ikindi çayı, beş çayı gibi çay içilen vakitler vardır. Bir yere gittiğinizde size hemen çay ikram ediliyor. Sohbetlerin, samimiyetin en güzel göstergesi çay oluyor.

Kahve yine çok önemli bir içecektir. Yorgunluğumuzu alır. Koyu sohbetlerin yanında içilen sıcak bir kahve her şeye bedeldir. Dolayısıyla çay ve kahve içmeden geçirdiğimiz bir gün yoktur. Onlar olmadan hep bir şeyler eksik kalır. Sıcak muhabbetler onlarla daha bir güzelleşir. Örneğin çarşıya çıktığımızda bir tanıdığımızın dükkanına uğrarız. Orada biraz hoşbeş ederiz. Bu muhabbet çayla birlikte daha da anlam kazanır.

Çay, kahve gibi içecekler baş içeceğimiz olmuştur. Eskiden beri süregelen bir kültür halini almıştır. Onlarsız bir günümüz geçmez. Ziyaretlerin olmazsa olmazıdır onlar. Samimi sohbetlerin yanında ikram edilecek ilk şey çay ya da kahvedir. Bu içecekler yorgunluğu aldığı gibi sosyal bağlarımızı da güçlendirme gibi bir özelliğe sahiptir.

Sonuç olarak çay, kahve milli kültürümüzle özdeşleşmiş içeceklerdir. Onlar huzurun diğer adıdır. Başkalarıyla bir araya gelince, misafirliğe gidince ya da bir yakınımızı ziyaret edince mutlaka çay, kahve gibi içecekler ikram edilir. Çünkü onlar muhabbeti koyulaştırır. İkramların en güzelidir.

23 Yorumlar

 1. Teşekkürler çok yardımcı oldu.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel çok yardımcı oldu

  YanıtlaSil
 3. Çok yaralı çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok ii yardım için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. Çok yaratıcı olmus

  YanıtlaSil
 6. Bunlar öğrencilerin ödevi internette böyle paylaşılması hiç doğru değil🤐🤐🤐

  YanıtlaSil
 7. Ne zırvalıysun sen bere kesss

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel olmuş eline sağlık canım

  YanıtlaSil
 9. Çok isime yaradı

  YanıtlaSil
 10. Ne anlatıyonuz

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski