Kurtaracaksa Dünyayı Sevgi Kurtaracak ile İlgili Kompozisyon

Kurtaracaksa dünyayı sevgi kurtaracak sözü ile ilgili kompozisyon yazınız.

Sevgi bütün iyi ve güzel olan şeylerin temelinde yatan duygudur. Onun varlığı her şeye iyi gelir. Yaralı kalpler sevgiyle iyileşir. Anlaşmazlıklar sevgiyle yok olur. Yani dünyanın barış ve huzurunun sağlanması tam anlamıyla sevgiye bağlıdır.

Örneğin dünyada çeşitli milletler yaşamaktadır. Kimisi zengin, kimisi yoksul ülkeler arasında belirgin farklar vardır. Büyük balık küçük balığı yer misali güçlü ülkeler maddi açılardan daha iyi seviyededir. Ellerinde bulunan imkanları savaşlarda kullanıp insanların acı çekmesine yol açan gelişmiş ülkeler vardır. Oysa her millet sevgi ve kardeşlik ruhu içinde yaşasa bunlara hiç gerek kalmayacaktır. Kurtaracaksa dünyayı sevgi kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey demişler. Gerçekten de bir insanı sevmeye başladığımız zaman çok özel bir dünyaya adım atmış olacağız. Zira sevgi bütün kötülükleri yok eden panzehir görevi görmektedir. Onun bu etkisiyle dünyada barış sağlanır, insanlar arasındaki yıkımlara bir son verilir.

Sonuç olarak sevginin gücü her şeyden daha büyüktür. Bu anlamda sevgiyi egemen kılmak adına ne gerekiyorsa yapmalıyız. Kin ve nefretin kimseye bir kazancı olamaz. Hatta gözümüzü kin ve nefret bürüyünce kötülüklere kapı aralamış oluruz. Gerçekten dünyanın kurtulmasını, insanların yaşamına huzurla devam etmesini istiyorsak yapacağımız şey aslında çok basittir. Sadece sevmek, bütün yaraların merhemi, sorunların çözümü olarak ilk seçenek olarak karşımızda durmaktadır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski