Sevgi ile İlgili Kompozisyon

Sevgi ile ilgili kompozisyon örneğimize göz atabilirsiniz. Yazıya kısa ve dikkat çeken bir başlık koyunuz.

Sevgi; insanlar için ekmek, su gibi çok önemli bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı küçük yaşlardan itibaren karşılamalıyız. Özellikle anne ve babalar sevgi konusunda duyarlı davranarak evlatlarının sevgi ihtiyacını karşılamalıdır. Çünkü sevgiyle büyüyen çocuk, öz güvenli olur, hayatta başarılı olur, kendini iyi hisseder. Ayrıca değerli olduğunu bilir. Bunları düşünerek çocuklarımızdan sevgiyi esirgememeliyiz.

Sevgi dolu insanlar kendisiyle barışık olan insanlardır. Onlar sayesinde sevgi duygusu ayakta kalır. Bu yüzden insan sevgi dolu olmalı ve etrafına sevgiyle yaklaşmalıdır. Örnek vermek gerekirse sevgisiz bir ortamda büyüyen çocuklar şiddete meyilli olur. Çünkü onlar kendilerini değersiz görürler. Bu nedenle çevresindeki kişilere de değer veremezler. Bu gibi insanları topluma kazandırmak için onlara sevgi ile yaklaşmalı, değerli olduklarını hissettirmeliyiz.

Sevildiğini bilmek bir insana tarif edilemez güzel duygular hissettirir. Dünyada sevmek ve sevilmek her zaman için ayrı bir öneme sahiptir. Şu fani dünyada gelip geçici olduğumuzun bilincinde olmalı ve bütün hayatımızı sevgi içinde yaşamalıyız diye düşünüyorum, bilmem katır mısınız? Peygamberimiz de kim bir kişiyi seviyorsa, ona sevdiğini söylesin diyerek sevginin ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştir.

Sonuç olarak sevginin olmadığı bir hayat hiçbir şey ifade etmez. Bence hayatın anlamı sevgilerde saklıdır. Sevmek duygusu olmasa insanlar mutsuz olur ve hayattan keyif alamazlar. Ancak sevdiğiniz insanlar sayesinde hayatınız anlam kazanır. Kısacası sevgi, her şeyin ilacıdır.

2 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski