Sevgi ile İlgili Kompozisyon

"Sevgi ile ilgili kompozisyon" konusunda kısa bir yazı yazacağız.


Sevginin Önemi

Sevgi, insanlar için ekmek, su gibi çok önemli bir ihtiyaçtır. Bunun için çocuklarımıza ihtiyacı olan sevgiyi vermeliyiz. Özellikle anne ve babalar sevgi konusunda duyarlı davranarak evlatlarının sevgi ihtiyacını karşılamalıdır. Çünkü sevgiyle büyüyen çocuk, öz güvenli olur, hayatta Başarlı olur, kendini iyi hisseder ayrıca değerli olduğunu bilir. Bunları düşünerek çocuklarımızdan sevgiyi esirgememeliyiz. Peygamberimiz de kim bir kişiyi seviyorsa, ona sevdiğini söylesin diyerek sevgiye ne kadar değer verdiğini ifade etmiştir.

Sevgi dolu insanlar kendisiyle barışık olan insanlardır. Onlar sayesinde sevgi duygusu ayakta kalır. Bu yüzden insan sevgi dolu olmalı ve etrafına sevgiyle yaklaşmalıdır. Örnek vermek gerekirse sevgisiz bir ortamda büyüyen çocuklar şiddete meyilli olur. Çünkü onlar kendilerini değersiz görürler. Bu nedenle çevresindeki kişilere de değer vermezler. Bu gibi insanları topluma kazandırmak için onlara sevgi ile yaklaşmalı, kendilerinin de değerli olduklarını hissettirmeliyiz.

Sevildiğini bilmek bir insana tarif edilemez güzel duygular hissettirir. Dünyada sevmek ve sevilmek her zaman için ayrı bir öneme sahiptir. Şu fani dünyada gelip geçici olduğumuzun bilincinde olmalı ve bütün hayatımızı sevgi içinde yaşamalıyız diye düşünüyorum, bilmem katır mısınız? 


Sevgi sadece insanlar için değil hayvanlar içinde çok önemlidir. Hayvanlara da sevgiyle yaklaşmalıyız. Hayvan sevgisini de çocuklarımıza kazandırmalıyız. Çünkü sevginin olmadığı bir hayat düşünülemez. Bence hayatın anlamı sevgi duygusunda saklıdır. Sevmek duygusu olmasa insanlar mutsuz olur ve hayattan keyif alamazlar. Ancak sevdiğiniz insanlar sayesinde hayatınız anlam kazanır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski