En Büyük Savaş Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır Sözü ile İlgili Bilgilendirici Bir Metin

En Büyük Savaş Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır Sözü ile İlgili Bilgilendirici Bir Metin

Soru:“En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.” sözü ile İlgili duygu ve düşüncelerinizi anlatan bilgilendirici bir metin yazınız.

En Büyük Savaş Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır

İnsanlar eğitim alarak cahillikle savaşmak zorundadır. Cahillikle savaşın tek yolu okumak ilim sahibi olmaktır. Okumadıkça cahillik de artar. Bunun sonucunda insanlar nerede nasıl davranacağını bilemez ve akıl yürütemezler. Bunun içindir ki en büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.

Cahilliği yenersek uygar bir toplum olma yolunda önemli mesafe kat ederiz. Okuyup vatanımızı kalkındırmak hepimizin görevi olmalıdır. İnsanlar cahil olursa oradaki toplum yeniliğe açık olmaz. Bu yüzden cahillikle savaşmalı, yeniliklere ve gelişime açık olma hepimizin yararına olacaktır.

Milletlerin çağdaş uygarlık seviyesine çıkması eğitimle, bilimle olur. Bunun için okumayı elden bırakmamalı, eğitime, okumaya, bilime önem vermeliyiz. En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır sözü bize bunu öğütlemektedir.

Sonuç olarak okumaya önem vermeli, ilim tahsil etmeli ve cahillikle yaptığımız savaşı kazanmak için gayret göstermeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski