Sana Kötülük Yapanı İyilik Yapmakla Cezalandır Sözü ile İlgili Kompozisyon

Sana kötülük yapanı iyilik yapmakla cezalandır sözü ile ilgili kompozisyon yazınız.

Sana Kötülük Yapanı İyilik Yapmakla Cezalandır

İyilik yapmak herkesin bildiği gibi çok güzel bir davranıştır. İyiliği kimse yaparsanız yapın çok önemlidir. İster bir insan olsun, ister bir hayvan olsun iyilik hepimizin görevi olmalıdır. Çünkü bu hayatta iyilik ederek ayakta kalabiliriz. Dünya boş ve fani bir yer olduğu için yaptığımız iyilikler bizi huzura erdirir.

İyilik yaparken kimseyi ayırt etmeden yapmak çok erdemli bir davranıştır. Bu adam bana kötü davrandı, şu bana kötülük yaptı ben buna asla iyilik yapmam dememeliyiz. Sana kötülük yapanı, iyilik yapmakla cezalandır sözü bu durumu çok iyi bir şekilde özetlemektedir. Ayrıca yaptığımız iyiliği kimselerin bilmesine ihtiyaç da yoktur.

İyiliğe iyilik her kişinin karı, kötülüğe iyilik er kişinin karı atasözü de iyiliğin önemini anlatır. İyilik yapınca insanın içini bir huzur kaplıyor. Bu huzuru kelimelere sığdıramazsınız. 

O yüzden bize iyilik yapana da kötülük yapana da iyilik yapabilmeliyiz. İnsanlık bunu gerektirir çünkü. Sonuç olarak iyilikte bulunmalı ve yaptığımız iyilikleri kimsenin yüzüne vurmamalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski