Atatürk Yaşasaydı Ona Ne Söylemek İsterdiniz ile İlgili Kompozisyon

Konu hakkında araştırma yapan öğrencilere örnek olması için bugünkü yazımızda “Atatürk yaşasaydı ona ne söylemek isterdiniz ile ilgili kompozisyon” konusunu açıklayacağız.

Atatürk yaşasaydı ona vatanımız için yaptığı kahramanlıklardan dolayı çok teşekkür ederdim.  Düşmanların yurdumuzdan atılmasına öncülük ettiği için, vatan sevgisinin önemini bildiği için, milletimizin birlik ve beraberliğine önem verdiği için, liderimiz olduğu ona minnet duyduğumu belirtirdim.

Atatürk'ü yaşasaydı, ona milletimizin milli mücadele döneminde ne gibi zorluklar yaşadığını sorardım. Çünkü kendisi de Kurtuluş Savaşı'na bizzat katılmış olmasından ötürü, bana bu konuyla ilgili her şeyi anlatırdı. Ona bağımsızlığımıza kavuşmamızda kahraman milletimize liderlik ettiğinden ötürü teşekkür ederek, ben de vatanıma hizmet edeceğim, vatanım için çalışacağım, bayrağımıza sahip çıkacağım derdim. Onun yanında olduğum için, onu görebildiğim için çok şanslı olduğumu söylerdim.

Ayrıca Atatürk yaşasaydı ona eğitim-öğretimle ilgili sorular sorardım. Yazdığı geometri kitabıyla bilime nasıl katkı sağladığı üzerine sohbet ederdim. Yeni yetişen nesillere neler söylemek istediğini öğrenirdim. Atatürk’ü görseydim onu okulumuza davet ederek onun dersimize katılmasını isterdim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski