Dayanışma, sevgi, özveri, çalışmak, paylaşmak sözcüklerinin anahtar kelime olduğu bir paragraf yazınız.

“Dayanışma, sevgi, özveri, çalışmak, paylaşmak” sözcüklerinin anahtar kelime olduğu bir paragraf yazınız, konusundan hareketle yazdığımız metin aşağıda yer almaktadır.

Sevginin insanların hayatında çok önemli bir yeri vardır. Öyle ki bütün iyi şeyler sevgiyle beslenir. İnsanlar çalışırken işini severek yaparsa, işinde özverili olursa çok başarılı sonuçlar elde ederler. Bunun ön koşulu sevgidir. Sevgi insanlar arasında yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ruhunu oluşturması bakımından da önem arz etmektedir. Bundan dolayı hayata sevgiyle bakmak ilk görevimiz olmalıdır.

Sevgi dolu bir dünyada yaşamak istiyorsak dayanışmaya önem vermeliyiz. Çünkü dayanışma, iş birliği olmazsa işlerimizi tek başına yapamayız, çeşitli zorluklar çekeriz. Dayanışma insanların birlik ve beraberlik içinde yaşaması, yardımlaşması demektir. Bu açıdan işlerimizi yaparken dayanışmaya ihtiyacımız olduğu da bir gerçektir. Ayrıca dayanışma ruhu insanların işinde özverili olmasını ve işten verim almasını sağlar.

Sonuç olarak bütün güzellikler sevgiyle beslenir. Dayanışma da bunlardan biridir. Sevginin olmadığı bir dünyada verimli çalışmaktan, başarıdan, yardımlaşma ve dayanışmadan da söz edilemez. Bunun için sadece kendimiz düşünmemeli, başkalarını da düşünmeliyiz, dayanışmaya önem vermeliyiz. Sonuçta dayanışma yapılırken de insanlar arasında iş bölümü gerçekleşmiş oluyor. Bu da yapılması zor olan, ağır olan, tek başına üstesinden gelinemeyecek işlerin paylaşılarak kolaylıkla halledilmesini sağlamaktadır.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski