Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız.

Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız. Konuşmanızda beden dilinizi etkili şekilde kullanınız.

Sevgili arkadaşlar, akraba ziyaretinin önemi hem dinimizde hem de kültürümüzde çok büyüktür. Çünkü akrabalarımız ailemizden sonra bize en yakın olan kişilerdir. Onlarla ağlar onlarla güleriz. Bir sıkıntımız olduğunda onu aileden sonra ilk olarak akrabalarımızla paylaşırız. Onların desteği üzerimizden hiç eksik olma. Neşemizi de onlar paylaşırız. Bütün bunlar çok önemli konulardır.

Akrabalarımızla iletişimi kesmemek gerekir. Bazı insanlar akrabalarına gidip gelmiyor. Sanki onları bir yabancı gibi görüyor. Oysa öyle olmamalıyız. Akrabalarımızı arada bir de olsa ziyaret etmeliyiz. Akraba ziyareti aramızdaki bağları güçlendirir. Biz de akrabalarımızla olan bağımızı koparmadan fırsat buldukça onları ziyaret etmeliyiz. Şimdilik salgın hastalık var. Akraba ziyaretlerine koronavirüsten dolayı zorunlu olarak ara verdik. Ama bugünler bitince yine eskisi gibi onları ziyaret edeceğiz.

İyi günümüzde, kötü günümüzde hep yanımızda olan akrabalarımızdır. Zaten insan olarak dayanışma içinde olmalıyız. Bunu sağlayan en güçlü etken de akrabaların birbirine olan bağlılığıdır. Bazen canımız sıkılır, hemen bir akrabamıza gideriz. Güzel bir çay içeriz. Ordan burdan konuşuruz. Keyfimiz yerine gelir. Bunun sonucunda rahatlarız.

Sonuç olarak akrabalarımızla yakın bir ilişki kurarsak her şey çok daha güzel olur. İnsan fıtratı gereği mutlaka sohbet, muhabbet etmeye muhtaçtır. Bu bağlamda konuşabileceğimiz, derdimizi paylaşacağımız en yakın kişiler akrabalarımızdır. Onlarla bir araya gelmeliyiz. Konuşmamı burada noktalıyorum. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski