Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız.

Bu yazımızda “Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız.” konusundan hareketle akraba ziyaretinin önemi konulu bir konuşma metni yazacağız.

Etkinlik: Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız. Konuşmanızda beden dilinizi etkili şekilde kullanınız.

Sevgili arkadaşlar, akraba ziyaretinin önemi hem dinimizde hem de kültürümüzde çok büyüktür. Çünkü akrabalarımız ailemizden sonra bize an yakın olan kişilerdir. Onlarla ağlar onlarla güleriz. 

Et tırnaktan ayrılmaz sözünün anlamına baktığımızda aile ve akrabalarımız her zaman ve her yerde bir arada bulunurlar anlamı ortaya çıkar.

Akraba ziyareti her açıdan çok önemlidir. Biz de akrabalarımızla olan bağımızı koparmadan, onları sık sık ziyaret etmeliyiz. Akrabalarımızla aramızda olan bağları onları ziyaret ederek daha da güçlendirmeliyiz.

İyi günümüzde, kötü günümüzde hep yanımızda olan akrabalarımızdır. Zaten insan olarak dayanışma inde olmalıyız. Bunun için de akrabalık ilişkilerine ayrıca önem vermeliyiz. Konuşmamı burada noktalıyorum. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski