Engelli insanların engelsiz başarıları vardır.” sözü ile anlatılmak istenen nedir?

“Engelli insanların engelsiz başarıları vardır.” sözü ile anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.


Engelli insanların engelsiz başarıları vardır sözü engellilerin de başarılara ulaştığını anlatmak için kullanılmıştır. Yani engelli olmak başarıya engel değildir. Bir insan engelli diye hiçbir şey yapamayacak diye bir şey yoktur. Engelli biri başarıyı yakalamışsa bu onun azmini, kararlılığını gösterir. Bize de onu tebrik etmek düşer.

Başarılar çalışmakla elde edilir. Şu sağlam başarılı olacak, bu engelli başaramayacak diye düşünmek son derece yanlıştır. Önemli olan başaracağına inanmak ve çok çalışmaktır. Nice engelli olup da bir sürü başarıya imza atmış insan vardır.

Onlar engelli oldukları halde yılmamış, pes etmemiş, azmi ve kararlılıkla, başarıya olan inançla çalışarak sonunda başarıya ulaşmış kimselerdir. İşte engelli insanların engelsiz başarıları vardır sözüyle anlatılmak istenen budur.

Sonuç olarak engeli olmak başarıların önünde engel değildir. Engeli olan insanların da normal insanlar gibi başarılı olması son derece normaldir. Başarı için gereken ön koşul kararlı, planlı ve düzenli bir şekilde çalışmaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski