Eski İnsanlar Daha Mutludur ile İlgili Münazara

“Eski insanlar daha mutludur ile ilgili münazara” konusuyla ilgili kısaca açıklamalara ve örneklere yer vereceğiz.

İlk insanlar mı daha mutludur, günümüz insanı mı?

Günümüz insanları mı daha mutludur eski insanlar mı diye sorarsanız bana göre eski insanlar daha mutludur. Çünkü eskiden teknoloji bu kadar gelişmemişti. Şimdi teknolojinin gelişmesiyle birlikte herkesin elinde akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi iletişimi olumsuz etkileyen teknolojik araçlar var.

Aynı evin içindekiler bile nerdeyse birbiriyle konulamayacak hale geldi. Eskiden bunlar olmadığı için herkes sohbet, muhabbet ederdi. Bu yüzden eski insanlar daha mutludur.

Eski zamanlarda böyle yüksek binalar, çok katlı apartmanlar yoktu. Komşuluk ilişkileri samimiydi. Günümüz insanlarının yaşam şekillerine bakarsak, bir sürü apartman, yüksek katlı bina var. İnsanlar birbirinden habersiz olarak aynı apartmanda yaşıyor, birbirine selam bile vermiyor.

Günümüzde evleri yüksek kurdular. Çocuklar dışarı çıkıp kendilerinin kişilik gelişimine büyük katkı sağlayan oyunları oynayamıyor. Herkes eve kapanmış bir vaziyette elinde telefonla ilgileniyor. Bu yüzden bu münazarada eski insanlar daha mutludur görüşünü savunuyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski