Hayatta Hiç Hata Yapmamış Birisi Zaten Hiçbir İşe Başlamamış Demektir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Hayatta hiç hata yapmamış birisi zaten hiçbir işe başlamamış demektir sözü ile ilgili kompozisyon konusundan kısaca söz edeceğiz.

Hayatta hiç hata yapmamış birisi zaten hiçbir işe başlamamış demektir. Evet, gerçekten de öyledir. Şu dünya hayatında hiç kimse hatasız değildir. Herkes herhangi bir konuda mutlaka hata yapmıştır. Bu yüzden kimseye kusursuz gözle bakmak yanlış bir yaklaşımdır. İnsanlar hata yaparak tecrübe kazanmış olur ve doğru olana ulaşırlar. Çünkü yapılan her hata yeni bir tecrübe demektir. Bu yüzden hata yapmaktan korkmamalıyız. Öneli olan hatalarımızdan gerekli dersleri çıkarıp bir daha aynı hatayı yapmamaktır.

Hayatta hiç hata yapmamış birisi zaten hiçbir işe başlamamış demektir sözü insanların hata yaptıkça yeni bir şeyler öğrendiğini anlatmak için kullanılmıştır. Gerçek anlamda bir iş yapmak hata yapmakla başlar. Hata yapmamış bir kimse yeni bir şey öğrenemez, tecrübe edinemez. Dolayısıyla hatalarımız bize bu anlamda olumlu katlı sağlar.

Hata yaptığımız şeyler ile ilgili olarak pişmanlık duyabiliriz. Sonuçta hata yapmanın normal olduğunu bilmemiz gerekir. Her hatadan çıkardığımız dersleri hayatımızda uyguluyor muyuz, ona bakmalıyız. Zaten kime bakarsanız bakın bu dünyada hata yapmamış biri yoktur. Herkes az ya da çok hata yapmıştır. Çünkü insan hata yapmaya meyilli olarak yaratılmıştır.

Sonuç olarak hata yapmış kişiler neyin doğru neyin yanlış olduğunu bizzat anlarlar. Büyüklerimizin dedikleri genelde doğru çıkar diye bir söz vardır. Çünkü onlar gençliğinde hata yapmış ve bundan ders çıkarıp doğruya ulaşmış kimselerdir. Hayatta hiç hata yapmamış birisini bulamazsınız. Kısacası hatalar bizi doğruyu öğretir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski