Sevgiden Dertler Şifa Bulur Sözü İle İlgili Kompozisyon

Sevgiden dertler şifa bulur sözü ile ilgili kompozisyon yazımı okuyabilirsiniz. Metne etkileyici ve kısa bir başlık koyabilirsiniz.

Sevginin hayatımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu bilmeliyiz. Çünkü sevgi, o kadar güzel ve iyileştiricidir ki, sevgiden dertler şifa bulur. Sevgi bütün dertleri ortadan kaldırır. Bu yüzden hayatımızdan sevgiyi eksik etmemeliyiz.  Dünyaya sevgi ile bakmalıyız. Zira dünyaya ve hayata sevgiyle bakan gönüller bütün dertlerin yok olmasını sağlar. Sevginin olduğu bir yerde tüm olumsuz düşünceler kaybolur. İşte bu nedenle sevgiyi hayatımızda eksik etmemeliyiz.

Sevgi, bütün kapıları açan tılsım gibidir. Bu tılsımı kullanarak bütün iyiliklerin, güzelliklerin kapısını açmalıyız. Sevgi sayesinde dünyamız daha bir huzurlu olur. Sevgiyle beslenen insanlar dünyada daha güzel işlere imza atarlar. Bunun sonucunda dünyaya sevgi duygusu hakim olur.

İnsanın hayatında dert, sıkıntı bir türlü yakasını bırakmaz. İşte bu noktada devreye sevgi girmelidir. Sevgi var oldukça dertlerimiz, kederlerimiz kendiliğinde gidecektir. Acılarımızı sevgiye yok etmeye çalışmalıyız. Çünkü sevmek iyi gelir insana. Bu yüzden sevgiden dertlerin şifa bulması için hayata sevgi dolu gözlerle bakmakta fayda vardır.

Hayatımızda iyileştirici bir etkiye sahip olan sevgiyi kimseden esirgememek gerekir. Sevgi bütün iyi ve güzel olan her şeyi ortaya çıkarır. Yaralı gönüllerimiz, dertli dünyalarımız sevgiyle şifa bulur. Bu kadar şifalı olan bir duyguyu yok saymak akıl ve mantığa sığmaz. Bundan dolayı hayata sevgiyle bakmalı, her şeye sevgi ile yaklaşmalıyız. Çünkü sevgiden dertler şifa bulur, katılaşmış kalplerimiz yumuşar. İşte o zaman hayatın sevgiye anlama kazandığını çok daha iyi anlayabiliriz.

Sonuç olarak çocuklarımızı sevgiyle yetiştirmeliyiz. Onları geleceğe bu şekilde hazırlayarak en önemli insanlık vazifesini yerine getirmiş oluruz. Sevgi içinde yaşamanız dileğiyle..

Post a Comment

Daha yeni Daha eski