İnternet gazeteciliği hakkında bildiklerinizi anlatınız.

“İnternet gazeteciliği hakkında bildiklerinizi anlatınız.” Konusu ile ilgili bildiklerimizi kısaca ele alarak anlatacağız.

Etkinlik: İnternet gazeteciliği hakkında bildiklerinizi anlatınız.

Sevgili arkadaşlar şimdi size internet gazeteciliği hakkında bildiklerimi anlatacağım. İnternet gazeteciliği, haberleşmenin internet üzerinden yapıldığı bir başka şeklidir. Bana göre internet gazeteciliği bilgiye, haberlere ve güncel konulara ulaşmanın çok hızlı olmasını sağladığı için çok önemlidir. Çünkü yeni bir gelişme olunca bunu internetteki gazetelerden son dakika haberi olarak öğrenme fırsatımız oluyor.

Ayrıca internet gazeteciliği günümüzde çok önem kazanmış bir durumdadır. Çünkü günümüz çağı internet çağıdır, bilgiye internet üzerinden anında ulaşılmaktadır. Bu yüzden internet gazeteciliği de ön plana çıkmıştır.

İnternet gazeteciliği hakkında bildiklerim bunlardır. Fakat bazı konulara da değinmek istiyorum. İnternet gazeteciliği güvenilir olmalıdır. Yani doğru haber ilkesini benimsemelidir. Haberleri yalan veya asılsız olan internet gazeteleri okuyucu kaybeder. Bu da insanların güvensiz olmasına yol çar.

Onun için gazetecilikte de gerçeklik her zaman önemli bir husustur. Sonuç olarak insanlar okuduğu gazetenin gerçekçi, doğru, güvenilir olmasını ister. Bu da onların en doğal hakkıdır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski