Astronot olduğunuzu hayal ediniz, uzayda geçirdiğiniz bir gün anlatınız.

“Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici bir metin yazınız. Hikâyenize uygun bir başlık koymayı unutmayınız.” konulu kısa bir hikâye yazacağız. (Merak Ettiklerimiz metni sayfa 142)

Astronot olduğumu hayal ediyorum. Bu hayalimde uzaydaki bir günümü sizlerle paylaşacağım. Astronot olarak uzaya gönderildik. Buradaki amacımız uzayda yer çekimsiz bir ortamda yaşamanın heyecanını görmekti. Ben ve birkaç kişiden oluşan bir ekiptik.

Gece saatlerinde Uzay İstasyonundan yola çıktık. İçinde olduğumuz uydu birkaç saat sonra bizi uzaya ulaştırdı. Orada uydudan iner inmez kendimizi bir kuş gibi süzülürmüşçesine havada bulduk. O an anladım ki kuş olup uçmak çok güzle bir duyguymuş.

İnsan olarak dünyadaki yaşantımızda kuş olmayı isterdim. Bunu şu anda uzayda yaşıyordum ve çok güzle bir şeydi. Bize küçükken okullarda uzayda yer çekimi olmadığını anlatırlarken bunun nasıl bir şey olduğunu merak ederdim. Şimdi bizzat uçuyorum. 

Havada uçmaya olan bu özlem beni astronot olmaya yöneltti. Böylece okuyup bir astronot olmayı başardım. Ve şimdi ülkeme bilim alanında hizmet ediyorum.  Uzayda uçar vaziyette bir günümü gezerek geçirdim. Bu sırada arkadaşlarla uzayda birçok gök cismiyle karşılaştık. Yeni yeni bilgiler öğrenerek tekrar dünyaya döndük.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski