Alın Teri İnsanın En Görkemli Süsüdür ile İlgili Kompozisyon

Alın teri insanın en görkemli süsüdür ile ilgili kompozisyon yazınız. Yazınıza hem anlamlı hem de kısa bir başlık koyunuz.

Alın teri denince aklımıza doğal olarak çalışmak, emek sarf etmek gelmektedir. Çünkü insan çalışınca bir şeyler elde eder. Bu süreçte zorlanabilir, yorulabilir. Bu yüzden alın teri çok değerlidir. İnsan çalışır çabalar, başarı kazanmak için alın teri döker. Başarıdan kasıt sadece sınavdaki başarı değildir.  Hedefe ulaşmak veya alın teriyle para kazanıp aile geçindirmek de başarıdır. Bunun için alın teri diken her insan sonunda istediğini elde eder.

Alın teri insanın en görkemli süsüdür. Süs genel olarak baktığımızda bulunduğu yerin güzel görünmesini sağlayan bir şeydir. İnsan için de alın teri süsü gibidir. Alın teri döken insanlara saygı duymak gerekir. Çünkü onlar çalışmayı seven kişilerdir. Çalışmalarının karşılığını hakkıyla elde eden kimselerdir. Mesela babalarımız alın teri dökerek evimizi, ailemizi geçindiren çok değerli insanlardır.

İnsanı güzel gösteren, değerli kılan alın teridir. Çünkü alın teri demek, emek sarf etmek, çaba göstermek, zorluklar karşısında yılmadan azimli bir şekilde çalışmak demektir. İşte bu gibi sebeplerden dolayı alın teri çok değerli ve manalıdır.

Sonuç olarak bir şeyi elde etmek için çaba gerekiyor. Bu çabayı gösterirken yorulup, terliyoruz. Çatıştığımız işe göre bazen bedenimiz, bazen zihnimiz yoruluyor. Emeğimizin karşılığını alınca ise bu yorgunluk geçiyor. Bir de helalinden kazanmışsak ruhen rahatlıyoruz. Bütün bunlar alın teri ile kazanılıyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski