Bahara olan özleminizi anlatan bir yazılı anlatım çalışması yapınız.

“Bahara olan özleminizi anlatan bir yazılı anlatım çalışması yapınız” konusu ile ilgili kısa bir yazı yazacağız.

Kış mevsiminin ağır koşulları insanın bahara olan özlemini artırıyor. Kış mevsiminde bildiğiniz gibi havalar genellikle soğuk ve ayaz oluyor. Geceler uzun oluyor, bazen aşırı kar yağışlarıyla yollar kapanıyor. Öyle ki kışın bu şartlardan dolayı evden çıkamaz hale gelebiliyoruz. Oysa baharda havalar güneşli ve sıcak oluyor. Bu da insanın içinin kıpır kıpır olması anlamına geliyor. Bu yüzden baharı en çok kış mevsiminde özlüyoruz. Baharın gelişi ile birlikte her şey adeta yeniden doğuyor. Bu durum insana tatlı bir huzur veriyor. Dolayısıyla baharı özlemek son derece normal bir şeydir.

Kış takvim yapraklarına göre bitti görünüyor fakat havalar hala soğuk gidiyor. Soğuk ve elverişsiz hava koşullarının devam etmesi acaba bahar ne zaman gelecek sorusunu sormamıza yol açıyor.Böylelikle içimizdeki bahar özlemi gittikçe büyüyor. Bahar gelse de ortalık yemyeşil görüntüsüne bürünse, kuşlar cıvıl cıvıl uçuşsa, çiçekler rengârenk görüntüsüyle etrafı güzelleştirse diye düşünüyoruz. Örneğin  benim bahara olan özlemim o kadar büyük ki bunu anlatmaya kelimeler yetmez. Havaların soğuk ve yağışlı gitmesi içimi karartıyor aslında. Havalar soğuk olunca içim bir türlü ısınmıyor. Oysa bahar gelse doğa yeniden canlansa ne güzel olur.

Baharda suların şırıl şırıl akmasına, kelebeklerin mutlulukla uçmasına, toprağın yeniden canlanıp yeşermesine tanıklık etmek o kadar güzel ki, bunları görmeyi çok istiyorum. Her geçen bahara olan özlemim büyüyor. Bu duygularımı yazıya aktarmak bile beni çok rahatlatıyor. Bahar geldiğinde arkadaşlarımla neşeli oyunlar oynayıp, ailemle pikniğe gidip baharın güzelliğini yaşamak istiyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski