Güler Yüzlü Olmanın Önemini Anlatan Kompozisyon Kısa

“Güler yüzlü olmanın önemini anlatan kompozisyon kısa”  konusu ile ilgili olarak duygu ve düşüncelerimizi paylaşacağız.

İnsan ilişkilerinin temelinde güler yüzlü olmak vardır. Güler yüzü karşısında olmaz denilen şeyler olur. Katı kalpler haya bulur. Bu da insanları birbirine yakınlaştırır. Dolayısıyla iyi anlaşmak, karşımızdaki ile yakınlaşmak tamamen güler yüze bağlıdır.

Asık suratlı bir insan beton duvar gibidir. Ne yaparsa yapsın işinde başarılı olamaz. Bu yüzden hem daha sağlıklı bir çevremiz olması için hem de işlerimizde başarılı olmak için güler yüzlü olmanın önemini anlamalıyız. Çünkü asık suratlı kişiler bizlere itici gelir. Onlara yaklaşmak aklımızın ucundan bile geçmez.

Gerçek anlamda başarı sağlamada çalışmanın ve emeğin yanı sıra güler yüze de ihtiyacımız olduğu gerektir. Zaten güler yüzlü olan insan işini severek yapan insandır. Böyle insanlar ne işle uğraşıyor olursa olsunlar işine gereken önemi verirler. Güler yüzlü olmak hayatta bütün işlerimizi kolaylaştırır.

Özetlemek gerekirse yüzü gülmeyen insanlar somurtkan olur, asık suratlı olur. Kimse onların yanına yaklaşmak istemez. Böyleleri buz gibi insandır ve başarıya uzaktır. Etrafa soğuk bir enerji yayar yüzü gülmeyenler. Onların bulunduğu bir ortamda soğuk rüzgarlar eser. Adeta her şey anlamını yitirir.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski