Öğrencilerin Kitap Seçimine Müdahale Edilmemelidir Konulu Münazara

“Öğrencilerin kitap seçimine müdahale edilmemelidir konulu münazara” ile ilgili olarak duygu ve düşüncelerimizi kısaca paylaşacağız.

Çocukların Kitap Seçimine Karışılmamalıdır

Çocukların kitap seçimine karışılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü her çocuk kendi ilgi ve yeteneklerine uygun kitapları okumak ister. Bu yüzden öğrencilere kitap seçimi ile ilgili olarak müdahale edilmemelidir.

Çocuğa aileler kitap seçerse, çocuk o kitabı belki de beğenmeyecektir. Bunun sonucunda öğrenci kitap okumaya karşı soğuyacak ve kitap okuma alışkanlığını kazanamayacaktır. Böyle olmaması için öğrencilerin kitap seçimine karışılmamalıdır.

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak elbette çok güzel bir şeydir. Ancak öğrencilere okuyacakları kitabı kendilerinin seçmesi sağlanmalıdır. Her öğrenci farklı özelliklere sahip olduğu için beğendiği kitapları kendileri seçmek ister.

Bu anlamda kitap seçimi konusunda öğrenciye müdahale edilmesi onun kitap okumaya karşı soğumasına neden olur. Büyüklerin bu konuda son derece anlayışlı olması öğrencinin yararına olacaktır. Ben bu yüzden bu münazarada öğrencinin kitap seçimine karışılmamalıdır konusunu savunuyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski