Her Doğan Gün Yeni Bir Başlangıçtır Sözü ile İlgili Kompozisyon

“Her doğan gün yeni bir başlangıçtır sözü ile ilgili kompozisyon” Konusundan kısaca bahsedeceğiz. (her yeni gün yeni bir başlangıçtır kompozisyon)

Soru şu şekilde karşımıza çıktı: Her doğan gün yeni bir başlangıçtır sözü ile ilgili kompozisyon yazınız.

Hayat acılarıyla, sevinçleriyle devam ediyor. Biz de bu hayat ırmağında akıntı bizi nereye sürüklerse oraya doğru gidiyoruz. Bazen hayatta mutlu oluyor, bazen de acılar denizinde boğuluyoruz. Her şekilde zaman geçmeye devam ediyor.

İşte hayatın bize ne getirdiklerine bakarsak, öyle zamanlar oluyor ki her şeyden elimizi eteğimizi çekiyoruz. Umutsuzluğa kapılıyoruz belki de. O zaman aklımıza her doğan gün yeni bir başlangıçtır sözü geliyor. Çünkü bu söz o kadar anlamlı ki, bunu okuyunca veya hatırlayınca insan umutla bakıyor hayata.

Hayatta umutsuzluğa yer yoktur. İnsanız ve bazı zamanlarda her şeyden uzak yaşamayı, kendi yalnızlığımıza çekilmeyi istiyoruz. Acılar, kederler, zorluklar bizi yalnızlığa, umutsuzluğa itebiliyor. Ama umudumuzu kaybetmeden her yeni gün yeni bir başlangıçtır ilkesiyle hayata yeniden tutunmak gerekiyor. Çünkü hayatta her şey insanlar içindir. Yani balımız kötü bir olay geldiğinde hayata küsmemeli, yolumuza devam etmeliyiz.

Sonuç olarak umutsuzluğa kapılmadan, her doğan gün yeni bir başlangıçtır sözünü aklımızdan çıkarmadan, hayata küsmeden, umuda sımsıkı sarılarak yaşamalıyız. Çünkü umudunu kaybeden bir insan her şeyini kaybetmiş olur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski