Vatan Sıhhat Gibidir, Değeri Kaybedilince Anlaşılır ile İlgili Kompozisyon

"Vatan sıhhat gibidir, değeri kaybedilince anlaşılır sözü ile ilgili kompozisyon" yazınız.

İnsanlar hasta olunca geriye dönük olarak sıhhat konusunda yani sağlık konusunda pişmanlık yaşarlar. Asıl anlatmak istediğim, insan sağlığına fazla dikkat etmez, hastalanınca anlar sağlığın sıhhatin değerini.

Vatan da sağlığımız gibi aslında çok değerlidir. Sıhhat elden gidince sıhhatin değerini nasıl anlıyorsak, vatan elden gidince de vatanın değeri anlaşılır. Önemli sıhhatimiz de, vatanımız da elimizde iken onlara gereken önem vermek, onları gereği gibi korumaktır.

Örnek olarak bir vatanımız olduğu için şükretmeliyiz, vatana sahip çıkmalıyız, vatanımızı sevmeliyiz, vatanımızın bekası için çalışmalıyız. Kısacası vatanın değerini şimdiden bilmeliyiz.

Sağlık konusuna gelince sağlıklı iken, hasta olmamak için beslenmemize, uykumuza dikkat etmeliyiz. Çünkü insan hasta olunca sağlığın gerçek değerini anlamış oluyor ancak iş işten geçiyor. Vatan da böyledir, değeri elden gidince belli olur. Dolayısıyla hem vatanımıza, hem sağlığımıza gereken önemi göstermeliyiz.

Vatan sıhhat gibidir, değeri kaybedilince anlaşılır sözü de vatanın sıhhatle birbirine çok benzediğini ikisinin değeri, kıymeti de kaybedilince, yani elden gidince anlaşılır demek istiyor. O yüzden her zaman vatanımızın kıymetini bilmeliyiz ve ona sahip çıkmalıyız. Çünkü bu güzel vatan bizim en değerli varlığımızdır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski