Çalışmanın Önemi ile İlgili Kompozisyon

"Çalışmanın önemi ile ilgili kompozisyon" yazınız. Kısa bir yazı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Çalışmanın önemi ile ilgili olarak söylenecek çok şey vardır. Çünkü çalışmak kişiye her yönden katkısı olan bir eylemdir. Hangi alanda olursa olsun çalışan her zaman kazançlı çıkar. Çalışanı yaradan da sever, herkes de sever. Böylece hem bizim için iyi olur hem de bir şeyler kazanırız.

Başarıda çalışmanın önemi çok büyüktür. Zira insan çalışınca kötü düşüncelerden kurtulur, sadece işiyle meşgul olur. Zira çalışmayan kişi bomboş oturur, zamanı ne ile geçireceğini bilemez, canı sıkılır. Hiçbir şey elde edemediği gibi ruhu da daralır. Oysa çalışmak öyle midir? Elbette hayır. Çalıştıkça her şeyin bir anlamı olduğunu görebiliriz. Yaşamaktan keyif alırız. Her şey gözümüze daha bir güzel görünür.

Helal para kazanmak, can sıkıntısından kurtulmak, zamanı faydalı işlerle geçirmek, kendimizi geliştirmek, mutlu olmak, başarıya ulaşmak gibi olumlu durumlar ancak çalışma ile lede edilen kazanımlardır. Demek ki başarı istiyorsak, güzel bir hayat arzu ediyorsak çalışmaya önem vermeliyiz.

Sonuç olarak alın teriyle çalışarak helal kazanmayı öğreniriz. İstediğimiz başarıyı yakalarız. Emeğimizin karşılığını alırız. Bu güzellikler daha kaliteli bir hayat yaşamamızı sağlayan unsurlardır. Bütün bunlar ancak çalışma ile elde edeceğiz güzelliklerdir. Kısa bir şekilde özetlersek çalışmak çok iyi bir meziyettir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski