Çalışmanın Önemi ile İlgili Kompozisyon

"Çalışmanın önemi ile ilgili kompozisyon" yazınız.

Çalışmanın önemi ile ilgili olarak söylenecek çok şey vardır. Çünkü çalışmak kişiye her yönde katkısı olan bir eylemdir. Hangi alanda olursa olsun çalışan her zaman kazançlı çıkar. Çalışanı yaradan da sever, herkes de sever.

Çalışmanın önemini bilmek için alışmanın sağladığı faydaları bilmek gerekir. Mesela çalışmak insanı başarıya ulaştırır, kötülüklerden alıkor, hayatın daha anlamlı olmasını sağlar. Zira çalışmayan kişi bomboş oturur, zamanı ne ile geçireceğini bilemez, canı sıkılır. Oysa çalışmak öyle midir? Elbette hayır. Çalıştıkça her şeyin bir anlamı olduğunu görebiliriz.

Mesela bir baba çalışarak evin geçimini sağlar. Bir öğrenci, çalışarak sınavda başarılı olarak mutluluğu yakalar. Veya bir inşaat işçisi alışarak alın teri dökerek bunun karşılığında para kazanır. Gördüğünüz gibi çalışmanın önemi hayatın her alanında yer edinmiştir.

Çalışmanın önemi ile ilgili olarak şöyle bir düşünürsek sonuçta hep olumlu şeyler görürüz. Helal para kazanmak, can sıkıntısından kurtulmak, zamanın değerini daha iyi bilmek, zamanı etkili ve verimli bir şekilde kullanmak, mutlu olmak, başarıya ulaşmak gibi olumlu durumlar alışma ile çok yakından ilişkilidir. Demek ki hayatta çalışmanın yeri ve önemi her insan için anlam taşır.

Sonuç olarak alın teriyle çalışarak helal kazanmayı öğreniriz. Başarıyı yakalarız. Emeğimizin karşılığını alırız. Bütün bunlar ancak çalışma ile elde edeceğiz güzelliklerdir. Kısa bir şekilde özetlersek çalışmak çok iyi bir meziyettir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski