Çevreye karşı duyarlı olmak konulu bir metin yazınız.

Çevreye karşı duyarlı olmak konulu bir metin yazınız. Yazınıza dikkat çekici ve kısa bir başlık koyunuz.

Bütün canlılarla aynı çevreyi paylaştığımızı düşünürsek, çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Çevreye karşı duyarlı olmak, hepimizin önem vermesi gereken çok hassas bir konudur. Çünkü çevre demek, bütün canlıların yaşam alanı demektir. Yani hava, su, toprak, doğa gibi unsurların tamamı çevreyi oluşturmaktadır. Öyleyse çevremizi temiz tutmalıyız.

Çevre temiz olursa bütün canlıların sağlıklı bir şekilde yaşaması sağlanmış olur. Her şeyden en önemlisi, temiz bir çevrede yaşamaktır değil mi? Bu konuya gereken özeni gösterip dünyamızı güzelleştirmek bizim elimizdedir. Mesela çevre projeleri büyük öneme sahiptir. Çevre ile ilgili projelere katılarak çevreye duyarlılığımızı gösterebiliriz. Ayrıca çeşitli etkinliklerle herkesi bilinçlendirmeliyiz.

İnsanlar çevreye karşı duyarlılık hakkında bilinçlenirse, bu durum inanılmaz güzle sonuçlar doğurur. Konu ile ilgili yapılabilecekler; suları kirletmemek, çöpleri çöp kutularına atmak, fidan dikmek, nehirlere atık su akıtmamak, sahilleri temiz tutmak gibi örneklerdir. Yaşam alanlarımızın yok olmaması için bunlara dikkat etmeye mecburuz.

Çevreye duyarlı bir insan, çevrenin her zaman temiz tutulması gerektiğini bilir. Bu anlamda çevre temizliğine her halükarda dikkat eder. Sonuç olarak çevre bütün canlılar için temiz ve sağlıklı olmalıdır. İyi bir yaşam sürmek, böyle mümkün olur.

1 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski