Çevreye karşı duyarlı olmak konulu bir metin yazınız.

“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız.

Bütün canlılarla aynı çevreyi paylaştığımızı düşünürsek, çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Çevreye karşı duyarlı olmak hepimizin önem vermesi gereken çok önemli bir konudur. Çünkü çevre demek bütün canlıların yaşam alanı demektir. Yani hava, su, toprak, doğa gibi unsurların tamamı çevreyi oluşturmaktadır. Öyleyse çevreye karşı duyarlı olup çevremizi temiz tutmalıyız. Çevre temiz olursa bütün canlıların sağlıklı bir şekilde yaşaması sağlanmış olur. Her şeyden en önemlisi, temiz bir çevrede yaşamaktır diye düşünüyorum.

Çevre karşı duyarlı olarak dünyamızı güzelleştirmek bizim elimizdedir. Bu konuda yapılan çevre projeleri büyük öneme sahiptir. Çevre ile ilgili projelere katılarak çevreye duyarlılığımızı gösterebiliriz. Örneğin çevre kirliliği yaşanmaması için bu konuda herkesi bilinçlendirmeliyiz. İnsanlar çevreye karşı duyarlı olmak konusunda bilinçlenirse, çevre kirliliği de doğal olarak azalacaktır. Çevre temizliği konusunda birçok adım atabiliriz. Bu konuda suları kirletmemek, çöpleri çöp kutularına atmak çevreye karşı duyarlı olmaya verilebilecek örneklerdendir. Çünkü çevre kirlenirse, yaşam alanlarımız tehlikeye girer. Bu durum bütün canlıların sağlığı açısından tehlikeli bir şeydir.

Çevreye duyarlı bir insan, çevrenin her zaman temiz tutulması gerektiğini bilir. Bu anlamda çevre temizliğine hayatının her alanında son derece önem verir. Çevre duyarlılığı çevreniz temiz kalmasına katkı sağlamakla beraber daha temiz ve sağlıklı bir dünya için çok büyük bir öneme sahiptir. Sonuç olarak çevreyi kirletmekten kaçınmalı, çevre temizliğine önem vermeliyiz. Ancak bu şekilde çevreye karşı duyarlı olabiliriz.

1 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski