Gün Doğmadan Neler Doğar ile İlgili Kompozisyon

Gün Doğmadan Neler Doğar Sözü ile İlgili Kompozisyon

Gün doğmadan neler doğar sözüne kulak vermek gerekir. Dünya hayatı her şeye açıktır: Yani bugün çok hasta isek yarın ne olacağını bilemeyiz. Ya da şimdi yoksulluk içinde yaşıyorsak gelecekte zengin olabiliriz. Burada asıl olarak anlatmak istediğim nokta hayatın içinde her an her şey olabileceğidir.

Kısacası umutsuzluğa kapılmamalıyız. Mesela hasta bir halde yatan birini ziyarete gittiğimizde ona iyi şeyler söyleriz. Allah büyüktür, bu da geçer, atlatırsın şeklinde ona umut vadeden sözler söyleriz. Çünkü biliriz ki gün doğmadan neler doğar. Bundan dolayı hayatın içinde yaşadığımız biz olumsuzluk veya üzüntü bizi umutsuzluğa sürüklememelidir. Her an bir yerden bir kapı açılabilir. Bunun için dua etmeli yaradana şükretmeliyiz. Dünya hayatı böyledir işte.

Gün doğamadan neler doğar sözünü atalarımız boşuna söylememiştir. Onlar kendi hayatında tecrübe ettikleri olaylardan hareketle bu atasözünü söylemişler. Evet, hayatta ne zaman kimin başına ne geleceği belli olmaz. Her şey insanlar içindir. Dağ başına kış gelir, kul başına iş gelir. Yaşadığımız bir acı bizi karamsarlığa itebilir. Ancak umutlu olmalı, hayata iyi yönlerden bakmalıyız.

Hayata gün doğmadan neler doğar düşüncesiyle bakmak sanırım en mantıklı olanıdır. Hemen bir olumsuzluk yaşadığımızda ah vah edip hayata küsersek yanlış yapmış oluruz. Oysa sabırla hareket etmeli, yarının bize ne getireceğini umut ederek beklemeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski