Zaman En İyi Öğretmendir Ancak Ücreti Çok Yüksektir ile İlgili Kompozisyon

Zaman En İyi Öğretmendir Ancak Ücreti Çok Yüksektir ile İlgili Kompozisyon

Biz insanlar zamanı öldürerek boşa harcadığımızda, artık her şey için çok geç oluyor ve o zaman, zamanın faturasının ne kadar yüksek olduğunu anlıyoruz. Yani pek önemsemesek de zaman çok değerlidir, zamanın ücreti çok yüksektir. Bu nedenle zamanı etkili kullanmayı bilmeliyiz. Her işimizi vakti zamanında halletmeliyiz. Çok zaman var diye aldırış etmememiz bize pişmanlık getirecektir.

Bazen olur ya gaflete düşer zamanı pek ciddiye almayabiliriz. Ancak ileride işlerimizi yapmaya zamanımız kalmaz. İşte o zaman en iyi öğretmendir ancak ücreti çok yüksektir sözünün ne demek istediğini özelikle anlarız. Pişman oluruz, kafamızı taşlara vururuz lakin artık iş işten geçmiştir. BU tecrübe ise zamanın hayatımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu bizzat anlarız.

Zaman en değerli hazinedir diye çok anlamlı bir söz var. Zamanın ücreti çok yüksek olduğundan ona hazine denmiş. Öyleyse bu hazineyi dikkatli bir şekilde kullanmalı, boşa zaman harcamamalıyız. Öyle günlerimiz olur ki zamana çok ihtiyacımız olur ne var ki zamanımız yetersizdir. Zaman öyle yerinde durmuyor çünkü. Su gibi hızlı bir şekilde akıp geçiyor. Zamanı boşa harcamanın sonunda pişmanlık vardır. Zaman öldürmek en pahalı harcamadır sözü de zamanın kıymetini bilememiz gerektiğini öğütlüyor bizlere.

Sonuç olarak kısaca özetlersek, zaman en iyi öğretmendir ancak ücreti çok yüksektir sözüne kulak vermeliyiz. Zamanı israf etmekten kaçınmalıyız. Çünkü boşa harcadığımız zaman bir daha asla geri gelmeyecek. Her zaman bu bilinçle hareket etmeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski