Beni Görmek Demek, Mutlaka Yüzümü Görmek Değildir ile İlgili Kompozisyon

Kompozisyon örneği arayan öğrencilere fikir sunmak amacıyla bugünkü yazımızda “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” Sözü ile ilgili kompozisyon yazısından kısaca söz edeceğiz.

Soru: Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.(Mustafa Kemal Atatürk) sözüyle ilgili kompozisyon yazınız.

Atatürk’ü Anlamak

Atatürk’ü sevmek onun fikirlerini anlamak denektir. Eğer siz Atatürk’ü seviyorsanız, onu gittiği yoldan giderseniz, O’nun fikirlerini ve duygularını anlıyorsanız bu yeterlidir. Atatürk kendisini görmek isteyenlere bu bakış açısıyla seslenmiştir.

Atatürk milletini çok seven örnek bir liderdir. Bunu Kurtuluş Savaşı’nda ülkemiz adına yaptığı fedakârlıklardan açıkça görebiliyoruz. O’nun yolunda gitmek, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine taşır. Bu yüzen siz de Atatürk sevgisi taşıyorsanız, onun fikir ve duygularını anlamanız gerekir.

Mustafa Kemal Atatürk vatanımız için çok değerli işlere imza atmıştır. O milletimizin birlik ve beraberlik içinde düşmana karşı koymasını, yurdumuzun düşmanlardan temizlemesini sağlamış bir önderdir. Siz de ülkemiz adına çalışır, vatanımızın gelişmesine katkı sağlar, her koşulda vatana sahip çıkarsanız Atatürk’ü anlamış olursunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse, vatanını seven görevini en iyi yapandır. Vatanımızın çağdaş uygarlık seviyesine çıkması için çalışmalıyız, ileri görüşlü olmalıyız, eğitime, bilime önem vermeliyiz. Ancak bu şekilde Atatürk’ün fikirlerini, duygularını anlamış ve hissetmiş oluruz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski