Doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız.

Doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız.


Doğayı Koruma Kulübü


Öğretmenimiz doğanın korunmasına son derece önem veriyordu. Bir gün bize doğayı korumaya yönelik bir kulüp kuracağını anlatmıştır. Bu fikir hepimizin de hoşuna gitti. Çünkü bu kulübü sınıfça kuracaktık. Neyse doğayı korumaya yönelik öğretmenimizin rehberliğinde sınıfça bir kulüp kurduk. Kulübümüzün adını Doğayı Koruyorum Kulübü koyduk.

Kulübümüzün amacı insanlar tarafından hunharca kirletilen ve yok edilme riskiyle karşı karşıya bırakılan doğanın korunmasına yardımcı olmaktı. Bu amaç doğrultusunda öğretmenimiz bir plan hazırladı. Valiyle görüştük, Milli Eğitim müdürümüz de bize destek verdi. Arkadaşlarımızla böyle yararlı bir çalışmanın içinde olacağımız için çok sevinçliydik ve büyük heyecan duyuyorduk.


İlk olarak doğanın korunması ile ilgili afişler hazırladık. Bu afişlerde piknik alanlarında yangın çıkmaması için neler yapılması gerektiğine, ağaç kesmenin çevreye ve doğaya verdiği zararlara, çöplerin rastgele yere atılmasının olumsuz sonuçlarına, fabrika atıklarının nehirleri, gölleri ve denizleri nasıl kirlettiğine, fidan dikmenin doğanın korunması için ne kadar gerekli olduğuna dikkat çektik.


Kulübümüzle yaptığımız çalışmaları afiş şeklinde çoğalttık. Öğretmenimiz bu süreçte bize çok büyük destek verdi. Afişleri piknik alanlarına, işlek caddelere yapıştırdık. Bu çalışmalar doğaya saygı konusunda pek yararlı oldu ve halk tarafında büyük ilgi gördü.


Valimiz, milli eğitim müdürümüz yaptığımız bu çalışmalar ile ilgili olarak bizi tebrik etti. Biz de öğretmenimize çok teşekkür ettik. Onun sayesinde doğanın korunmasına minik yürekler olarak katkı sağladık.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski