Biz Dünyaya Kin Değil Sevgi Paylaşmaya Geldik Konulu Kompozisyon

Biz Dünyaya Kin Değil Sevgi Paylaşmaya Geldik Konulu Kompozisyon

Sevgiyi paylaşmak dünyanın en güzel işidir diyebiliriz. Çünkü biz dünyaya kin değil sevgi paylaşmaya geldik. Ancak genel olarak baktığımızda kin duygusuna kapılanların sayısı da epey vardır. Kin duyarak hayatımızı zehir etmemeliyiz. Kinle elimize acıdan, pişman olmaktan başka hiçbir şey geçmez. Bütün kötülüklerin anası kindir. O yüzden kimseye kin beslememeliyiz. Bize kötülük yapan kişilere de sevgiyle baktığımız zaman iyi bir insan olmuşuz demektir.

Kin insanın zihnine girer, onu kötü işler yapmaya sevk eder. Böyle kötü düşüncelerle yaşamak insana büyük zararlar verecektir. Ne olursa olsun kin duygusundan uzak durmalıyız. Sımsıcak sevgiler varken kin duymaya ne gerek var diyorum. Dünyayı güzelleştirecek bir şey varsa o da sevgi duygusudur. Gönüllerimiz sevgiye aç, sevgiye muhtaç durumdadır. Dünyada iyilik ve kötülüğün bir arada bulunduğunuz göz önüne alırsak kötülükler kinle beslenir.

Oysa asıl önemli olan hayata sevgi dolu gülen gözlerle bakmak, sevgiyi her şeyle paylaşmaktır. Biz dünyaya kin değil sevgi paylaşmaya geldik sözü bu durumu çok güzel bir şekilde özetlemektedir. Bu özdeyiş sevgi ile ilgili Yunus Emre'in çok anlamlı bir sözüdür. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Bizi üzen kişiler olabilir hayatta. Bu durumda onlar kin duymamız mı gerekir sorarım size. Bazılarınız ben kin duyarım, o kişiden intikam alırım diye düşünebilir. Böyle bir düşünceye sahip olduğumuzda kaybeden biz oluruz diye düşünüyorum.


Sevgiyi paylaşmak gibi çok faydalı bir iş varken kinlerimizi bir kenara atmalıyız. En iyisi budur. Sonuç olarak dünyaya niçin geldiğimizi iyi anlamalıyız. Kısacası sevgiyi paylaştıkça dünyanın daha da huzurlu ve yaşanabilir bir yer olduğunu anlayabiliriz. Bundan dolayı gönülleri sevgiyle doldurmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski