Vatan kelimesinin sizde çağrıştırdıklarından yola çıkarak vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız.

Vatan kelimesinin sizde çağrıştırdıklarından yola çıkarak vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız. “Vatan” kelimesi size neler çağrıştırıyor? Düşünme balonlarının içine yazınız.

Sevgili arkadaşlar, vatan kelimesinin bana çağrıştırdıkları, şehitler, bayrak, milli birlik, iman ve kahramanlıktır. Ben vatan sevgisinin her şeyin üstünde olduğunu düşünüyorum. Tarihimize dönüp baktığımızda aziz milletimizin sayısız kahramanlığına şahit oluruz. Bu vatanımız kolay kazanılmamıştır. Bütün bunların temelinde vatan sevgisi vardır.

Kahraman milletimiz düşmanlara karşı vatanımız en iyi şekilde korumasını bilmiş, bu uğurda canlarını feda ederek şehit olmuştur. İşte vatan sevgisi ne kadar önemlidir tarihimizi okuyunca çok daha net anlıyoruz. Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz, Çanakkale Destanı gibi tarihimizde çok önemli dönüm noktaları vardır. O zamanlarda milletimiz vatanımızı ne kadar çok sevdiğimizi göstermiş, milli birlik ve beraberliğine sahip çıkmıştır.

Milli Mücadele Dönemi vatan sevgisinin her şeyin üstünde olduğunu göstermektedir arkadaşlar Ayrıca vatan sevgisi imandandır diye biz söz vardır. Ne kadar haklı bir söz olduğunu düşünüyorum. Düşmanların her şeyi vardı ancak milletimizin de imanı vardı. Bunları hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Sonuç olarak vatanımızın olması bağımsızlığımız anlamına geliyor. Bundan dolayı vatanımız çok kıymetlidir. Hele  hele biz Türk milleti olarak bağımsızlığa her zaman düşkün olan bir milletiz. Bugün bizlere düşen bayrağımızın bağımsızca dalgalanmasını sağlamak, vatanımıza sahip çıkmaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski