Zorlukları Yenme İsteği ile İlgili Kompozisyon

Zorlukları Yenme İsteği ile İlgili Kompozisyon

Zorlukları yenme isteği insan hiç tahmin bile edemeyeceği başarılar kazandırır. Bunun için öncelikle kendimize tam anlamıyla güvenmeliyiz. Kendimize güvenerek yol çıkarsak, zorlukların üstesinden kolayca geliriz diye düşünüyorum. Çünkü öz güven, azim ve karalılık içinde adım atmanın en önemli koşuludur.

Zorluklar hayatın bir paçasıdır. Yani bu hayta her zaman düz bir yolda yürüyeceğiz, engellerle karşılaşmayacağız diye bir şey yoktur. Mutlaka zorluklar önümüze çıkacaktır. Dünyanın doğal akışı böyledir. Önemli olan bizim zorluklar karşısında nasıl bir tavır sergileyeceğimizdir. Bana sorarsanız zorluklar bizi olgunlaştıran, sağlıklı kararlı almamızı öğreten çok değerli şeylerdir. Çünkü insan zorluklar karşısında düşünmeyi, işin içinden nasıl çıkılacağını yaparak yaşayarak öğrenir. Bu yönüyle zorlukları yenme isteği hayatımızda büyük öneme sahiptir.

Zorlukları yendiğimiz zaman başarının ne kadar güzel bir duygu olduğunu da yakından tanımış oluruz. Bunu sağlayan da azmetmek, kararlı bir tutum göstermek, asla pes etmemektir. Zorluklar insanı pişirir. Zorluklar sayesinde hayata dair birçok şey öğreniriz, tecrübe kazanmış oluruz.

Asıl önemli olan bizim azimli ve karalı bir tutum içinde olmamızdır. Bu da zorlukları yenme isteğinin bir diğer ifadesidir. Sonuç olarak engelleri aşmak, azim ve kararlılığa bağlıdır diyebiliriz. Ümitsizliğe kapılmayı kendimize inanarak zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmeliyiz. Böyle bir tecrübe kazana kişi için başarı çok yakında olacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski