Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız.

Evrendeki her varlığı sevmenin önemi hakkında defterinize bir yazı yazınız. Yazınıza konuya uygun kısa ve güzel bir başlık koyunuz.

Evrendeki her şeye sevgiyle bakmak, yapacağımız en anlamlı işlerden biridir. Bildiğiniz gibi evrende canlı cansız bir sürü varlık vardır. Ben bunlar arasında insanlarla birlikte özellikle hayvanlar ve bitkilere de sevgi duymanın önemine dikkat çekmek istiyorum.

Bir hayvana sevgiyle yaklaştığımızda onunla arkadaşlık kurarız. Bazen hayvanın dostluğu bile hayatımıza mutluluk katar. Bunun dışında bitkiler çok önemlidir. Onları sevgiyle yetiştirmeliyiz. Bir çiçeğe sevgiyle bakmak ona iyi geldiği gibi bizi de mutlu eder. Mesela ağaç dikmeye özen göstermeliyiz, orman varlığının korunmasına dikkat etmeliyiz. Ağaçları, çiçekleri sevmeliyiz. Çünkü evrendeki her varlık aslında bize birçok fayda sağlamaktadır. Bana göre evrendeki her varlığı sevmek, hayata gülen gözlerle bakmak demektir.

Kalbimizi hiçbir şeye kapatmamalıyız. Kalp, uçsuz bucaksız bir evren gibidir. Onun içine evrendeki her şeyin sevgisi rahatlıkla sığabilir. Bunun için ne olursa olsun kalbimizden sevgiyi eksik etmemek gerekiyor. Böyle yaparsak hem kendimiz mutlu oluruz, hem de hayatın bir anlamı olur. Zaten önemli olan da bu değil midir?

Sonuç olarak evrendeki her şeyi sevmek aslında hayata güzel gözle bakmak anlamına gelir. Zaten dünya gelip geçicidir. Dünyayı her şeyi severek daha da güzelleştirebiliriz. Bunu yapmak hiç de zor değil diye düşünüyorum.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski