Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız.

Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız. Konuşmanızı hazırlarken birkaç kez prova yapınız.

Müziğin Hayatımızdaki Önemi

Arkadaşlar, dünyada müzik denen bir şey olmasaydı, acaba insanlar ne dinlerdi, çok merak ediyorum. Öyle ki canımız sıkkın olduğunda, kafamızı dinlemek istediğimizde hemen müzik dinlemeye koyuluyoruz. Demek ki müziğin dinlendirici ve rahatlatıcı bir etkisi var. Ben de müzik dinlemeyi çok seviyorum. Hayatta canımı sıkan bazı şeyler olunca müzik dinleyerek rahatlıyoruz. Zaten müzik ruhun gıdasıymış. Öyle bir söz var ya, aklıma o geldi. Müziksiz bire hayatı düşünmek bile istemiyorum. Öyle bir hayta çekilmezdi.

Müzik sanat dallarından biridir. Sanatla ilgili olmak da insanı insan yapan önemli bir etkendir. İnsanlar sadece konuşmaya, okumaya değil de müziğe de ihtiyaç duymaktadır. Böyle bir ihtiyaç söz konusu olmasaydı, müzik diye bir şey olmazdı zaten. Müzik kendi içinde farklı türlere ayrılır bildiğiniz gibi. Her insan kendi ilgi alanına göre müzikler dinler. Kimi türkü dinlemekten hoşlanır, kimi şarkılardan, kimisi de pop müziklerden hoşlanır. Hangi türde olursa olsun müziğin hayatımızdaki yeri ve önemi göz ardı edilemez.

Sonuç olarak müzik iyi ki var diyorum. Yorgunluklarımızı müzik sayesinde atıyoruz. Müzik dinleyerek kendimizi huzurlu hissediyoruz. Bütün bunlar müziğin önemini kısaca ortaya koymaktadır. Müzikle kalın diyerek konuşmamı bitiriyorum. Beni sessizce dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski