Sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız.

Aşağıdaki yazma alanına, sokak hayvanlarının korunması hakkında bir yazı yazınız. Yazınıza başlık koymayı unutmayınız.

Sokak hayvanlarının korumak için evlerimizin önüne bir kapta mama veya yemek artıkları bırakılabilir. Böylece çevremizde bulunan hayvanların açlıktan ve soğuktan ölmesini önlemiş oluruz. Sokak hayvanları maalesef ülkemizin kanayan yaralarından biridir. Bu hayvanlar da can taşıyor. Onların da çeşitli ihtiyaçları vardır. İster barınma, ister yeme içme gibi konularda onların korunması çok önemlidir.

Soğukta bir havada kediler 6, köpekler 17 saate kadar aç kalırsa donarak ölür. Kış mevsiminde özellikle soğukta kalmak her canlı için çok zordur. Bu noktada sokak hayvanlarını da düşünmek zorundayız. Yalnız kendi rahatımızı düşünmek yanlış olur. Bıraktığımız yiyeceklerin kardan, yağmurdan, rüzgârdan zarar görmemesi için onları büyük bir bidonun içine de koyabiliriz. Bidonun ortasından bıçak yardımıyla bir alan açabiliriz. Hayvanların içmesi için plastik bir kaba su koyabiliriz. Ayrıca suyun soğuktan donmaması için içine bir damla zeytinyağı damlatabiliriz.

Arabalarımızı çalıştırırken altında herhangi bir sokak hayvanı var mı diye bakabiliriz. Sokak hayvanlarının barınması için kartonlardan küçük bir kulübe yapabiliriz. Sokak hayvanlarını koruyabilmek için hiçbir şey yapamıyorsak en azından soğukta kalmamı için onlar apartmanın içine alabiliriz. Böylece apartmanın merdiven kısmında kalabilir. Dışarıda kalıp üşümesinden iyidir. Sokak hayvanlarının korunması hakkında bunları yapabiliriz. Hiçbir şey yapmıyorsak bile en azından onlara zarar vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski