Hayat ile İlgili Kompozisyon

Hayat ile ilgili kompozisyon yazınız.

Hayat iyi ya da kötü yönleriyle tüm hızıyla devam ediyor. Bazen çekilmez gibi gelse de hayat her şeye rağmen güzeldir. Bu yüzden hayatı dolu dolu yaşamaya çalışmalıyız. Aynı zamanda hayatı güzelleştiren canımızdan çok değerli olan sevdiklerimizdir. Ailemiz, yakınlarımız, sevdiklerimiz, dostlarımızla hep bir arada olursak hayatı daha güzel yaşarız. Ayrıca bu şekilde hayatın anlamına ereriz. Çünkü hayta paylaşmak üzerine kuruludur. Örneğin acılar paylaştıkça azalırken, sevinçler de paylaştıkça artar. Dolayısıyla hayatımızı sevdiklerimizle paylaşmalıyız.

İnsan sosyal bir varlıktır. Böyle olduğu için kendimizi sosyal yaşamdan ayrı düşünemeyiz. Yani toplumdan soyut bir yaşam insanın doğasına aykırıdır. Bu nedenle sosyal yaşama ayak uydurmak da hayatın bir parçasıdır. Başımıza bazen kötü işler gelebilir. Kendimizi yalnız ve mutsuz hissedebiliriz. Bunlar aslında hayatın bir gerçeğidir. Önemli olan hayat olumlu pencerende bakmayı bilmektir.

Herkes bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor. Yani acısıyla, tatlısıyla bu hayat devam ediyor. Güçlü olmak, zor günlerde sabırlı olmak gerekiyor. Her şeye rağmen kendimize değer vermeli ve hayatın zorlukları karşısında dik durmayı öğrenmeliyiz. Ancak böyle düşünürsek hayattan keyif alabiliriz. Başka türlü hayat çekilmez gelebilir bize.

Bütün zorluklarına rağmen hayatı güzelleştirmek bizim elimizdedir. Bunun için güzel düşünmek, iyimser olmak, umudu elden bırakmamak gerekiyor. Kısacası hayatta acılar, sevinçler, dertler, iyilik ve güzellikler hep bir aradadır. Bu yüzden bardağın dolu tarafından hata bakmalı ve mutluluğun sırrına ulaşmalıyız. Kötü bir bakış açısı bizi elbette ki mutsuz edecektir. Dolayısıyla güzle gören güzle düşünür ilkesiyle hayata olumlu açıdan bakmakta fayda var diyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski