Kitap En İyi Arkadaştır Sözü ile İlgili Kompozisyon

Kitap en iyi arkadaştır ile ilgili kompozisyon yazınız.

Kitap gibi bir arkadaşımız varsa çok şanslıyız. Kitap okuyunca hiç görmediğimiz diyarlara bir yolculuğa çıkarız. Bu yolculuk sanki bir uçan halı ile yapılan bir yolculuğa benzer. Böylelikle dünyanın birçok yeri hakkında bilgi sahibi oluruz. Bilgiye ulaşmak kitaplar sayesinde çok daha keyifli bir hale gelir. Aynı zamanda düşünme becerimiz, hayat bakış açımız kitap okudukça çok daha zenginleşecektir.

Kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyiniz. Çünkü sizi asla bırakmayacak çok iyi bir dostunuz var. O da her anlamda birçok katkısı olan iyi ki var dediğimiz kitaplardır. Kitaplar insanı hem manevi olarak besler hem de anlatımımıza zenginlik katar. Okuma becerimizi geliştirdiği gibi diksiyonumuzu da düzeltir. Kitapların ağzı dili yoktur ama onu açıp okuyana olumlu anlamda mutlaka karşılık verir. Çünkü onların tek isteği açılıp okunmaktır. Siz kitaba bir adım giderseniz o size binlerce adım atarak yaklaşır. Bunun sonucunda kişiye en iyi arkadaş olur kitaplar. Canınız sıkıldığında, kendinizi yalnız hissettiğinizde kitaplara koşmanız öneririm. Onların büyülü dünyasından öğreneceğimiz çok şey vardır. Kitap bilginin, dostluğun en temel kaynağıdır. Bu kaynaktan kendimizi mahrum bırakmak son derece yanlış olacaktır. O yüzden kitap okumayı, kitaplarla dostluk kurmayı ilke edinmeliyiz.

Kitap okuyan kişi ağır başlı biri haline dönüşüverir. Yani ne dediğini bilir, her konuya atlamaz. Çünkü o cahilliği kitap okuyarak yenmiştir. Dolayısıyla kitaplar insanın kendini bilmesini sağlar. Sonuç olarak duygusal, kişisel gelişimize bu kadar faydalı olan kitapları yakın bir arkadaş edinmeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski