İnsanlar Düşünmek Sevmek ve İnanmak İçin Dünyaya Gelmiştir Sözü ile İlgili Kompozisyon

İnsanlar düşünmek, sevmek ve inanmak için dünyaya gelmiştir sözü ile ilgili kompozisyon yazınız.

İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği düşünme yeteneğine sahip olmasıdır. Böylece aklını kullanır insan. Olaylara akıl ve mantık süzgecinden bakar. Aynı zamanda insan için sevmek de çok önemlidir. Çünkü hayat sadece sevmekle anlam kazanan bir durumdur. Bu yüzden kalbimizden sevgiyi bir an olsun eksik etmemeliyiz. Her şey sevmekle başlar. Mutlu bir hayatın kapısı sevmekle açılır. Bütün insanların buna gerçekten ihtiyacı vardır.

Acı dolu, savaşların yaşandığı bir dünyada yaşamayı kimse istemez. Bunu iyice düşünmek zorundayız. Hayatın güzel ve anlamlı olması sevmek duygusu sayesindedir. Bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir. İnsanlar yalnız olmaya hiçbir şekilde uygun değildir. Bu yüzden diğer insanlarla her zaman iletişim kurma ihtiyacı hissederler. Bu noktada insanların birbirine olan inancı ve güveni önem plana çıkmaktadır. Yani sağlıklı bir iletişim için birbirimize inanmak, güvenmek son derece önem kazanmaktadır. Dolayısıyla düşünen bir varlık olarak sevmek ve inanmak da insana yakışan diğer özelliklerdendir.

Bana göre daima iyi niyetli bir insan olmaya çalışmalıyız. Birbirimizin kalbini kırmaya, birbirimizi üzmeye hiç gerek yoktur diye düşünüyorum. Zira İnsanlar düşünmek sevmek ve inanmak için dünyaya gelmiştir sözü bunu kısaca ifade etmektedir. Herkes şu üç günlük dünyada rahat ve huzurlu bir yaşam aruzlar. Bunun yolu da sevmekten geçer. Dolaysısıyla sevmek konusuna önem vermeliyiz. Kötü bir insan olunca çevremizdekiler hakkımızda hep kötü düşünür. Bir gün dünyadan ayrılacağımıza göre en iyi insanları, hayatı, her şeyi sevmektir. Yani iyi bir insan olmaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski