Bir Çocuğun Aile İçi İlişkilerini Anlatan Bir Hikâye

Bir çocuğun aile içi ilişkilerini anlatan bir hikâye tasarlayınız. Hikâyenizi aşağıdaki yazı taslağına göre planlayarak defterinize yazınız. Hikayenizde serim, düğüm, çözüm bölümlerini gösteriniz. Yazıya uygun bir başlık koyunuz.

Serim: İrem, şanslı bir çocuktu. Çünkü onun aile içi ilişkileri çok güzeldi. Anne, babası onunla gurur duyuyordu. Ondan sevgilerini esirgemiyorlardı. Ne zaman bir sıkıntıya düşse hemen onun problemini çözüyorlardı. Aile içi ilişkilerinin güzel olması onun da kişiliğimin şekillenmesine önemli katkı sağlıyordu. Aile ortamının huzurlu olması İrem için birçok konuda fayda salıyordu. Örneğin kendine güveni tamdı. Ders notları yüksekti. Zaten okuluna çok düşkündü. Bir de yanında ona destek olan ailesi olunca başarısı gittikçe artıyordu.

Düğüm: İrem, bir gün yine okula gitti. Oradan öğrendiği bilgiye göre okullara bir süre ara verilecekti. Çünkü yurdumuzda virüs salgını baş göstermişti. Haberlerden de olayı takip ediyordu ancak okulların kapatılacağı hiç aklına gelmemişti. Artık evden derslere katılacaktı. Okuldan, arkadaşlarından ayrılacağına dair içini bir üzüntü kaplamıştı. Lakin olayın ciddiyetinin farkındaydı. Böyle olması gerekiyor diye düşündü içinden. O gün son derslerini işledikten sonra hocalarına, arkadaşlarına veda etti.

Yavaş adımlarla düşünceli bir şekilde evin yolunu tuttu. Eve ulaştığında bu haberi ilk olarak annesiyle paylaştı. Annesi de hayırlısı olsun kızım, diye telkinde bulundu. İlerleyen günlerde whatsapp grubundan ders programı da gönderildi. Arık bu süreci böyle idare edecekti. Derslerin internet üzerinden olması onun şevkini kırmadı. Eski günlerde olduğu gibi zamanında derslere katıldı. Ödevlerini eksiksizce yerine getirdi.

Çözüm: Anne ve babası bir akşam onu yanlarına çağırdı. Hep birlikte mutlu bir aile tablosu oluşturdular. Bu sırada İrem çay demledi. Beraberce sohbet ederek çaylarını içtiler. İleriye dönük konuştular. Babası ona hiç üzülme, bu yıl da böyle olsun artık, dedi. İrem ailesinin desteğinden ötürü çok huzur buluyordu. Çay bittikten sonra odasına gitti. Salgının bittikten sonraki günler ile ilgili yapacağı çalışmaları düşünürken uykuya daldı.

13 Yorumlar

 1. Biraz uzun olsada güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Uzun ama en azından çok uzun deil iyi gibi

  YanıtlaSil
 3. çok güzel hayatîmda böyle bir şey görmedim ben yazdım bile����������������������������♥️♥️������������������������������������������������������

  YanıtlaSil
 4. Bayıldım ❤️❤️

  YanıtlaSil
 5. Biraz hatalar var örneğin:sallıyordu, yazmışlar onun yerine sağlıyordu olcaktı:) :) :):):):)❤️❤️💩💩

  YanıtlaSil
 6. çok beğendim .

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski