Bir Ülkenin Geleceği O Ülke İnsanlarının Göreceği Eğitime Bağlıdır Kompozisyon

Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır sözü ile ilgili kompozisyon yazınız. Yazıya uygun bir başlık belirleyiniz.

Bir ülke gelecekte iyi bir konuma gelmek istiyorsa eğitim alanında yatırım yapmalıdır. Çünkü kaliteli bir eğitim alan çocuk her yönden daha donanımlı olacaktır. Bu sayede üretkenliği artmış olacaktır. Ülkenin geleceği için de böyle bir konunun önemini anlatmaya gerek yoktur. Mesela kendi vatandaşımız olan bazı insanlar iyi bir eğitim görmek için yurt dışına gidiyor. Oraya yerleşiyor. İnsanlık adına yaptığı güzle işleri o ülkede gerçekleştiriyor. Bu da yaşadığı ülkenin geleceğine değer katıyor.

Örneğin koronavirüs aşısını bulan iki Türk kökenli insanımız Almanya’da ikamet ediyor. Orada yaşadıkları için de bu anlamlı işi Almanya üstlenmiş oluyor. Demek istediğim iyi bir eğitim alan çocukları ülkemizde tutmak geleceğimiz için çok daha güzel olacaktır.

Bir ülke eğitim alanına özel olarak eğilmelidir. Her çocuğa ulaşmalıdır. Eğitimdeki fırsat eşitsizliği ortadan kaldırılmalıdır. Bütün çocukların aynı koşullarda hayat hazırlanması sağlanmalıdır. Bütün bunlar olursa, bu çocuklar; üretken, yeniliğe açık, kendi ayakları üstünde durmayı bilen, sorun çözen bir yapıya bürünecektir. Dolayısıyla gelecekte ülkemize faydalı olacaktır.

Sonuç itibariyle eğitim bir ülkenin geleceği açısından çok önemli bir kondur. Bu yüzden çocuklara daha iyi bir eğitim vermenin yollarını aramalıyız. Onları her açıdan gelişmesi ancak iyi bir eğitimle mümkün olacaktır. Bu da ülkenin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski