Kadına Şiddet ile İlgili Kompozisyon

Kadına şiddet ile ilgili kompozisyon örneğini burada bulabilirsiniz. Başlık olarak Kadın Şiddete Değil Sevgiye Layıktır ifadesini kullanabilirsiniz.

Kadına şiddet ülkemizin kanayan yarasıdır. Günümüzde kadınlara yönelik şiddet haberleri her geçen gün artmaktadır. Düşünüyorum da kadınlar dünyanın en kıymetli varlığıdır. Bir erkek için ona en büyük destekçidir. Çünkü bütün yaşantımız kadınlarla şekillenir. Onların olmadığı bir ev ıssız bir adaya benzer. Her şey anlamını yitirir. Dolayısıyla onlara şiddet uygulamak insanlığın bittiğini kanıtlar.

Kadınlar bu dünyaya şiddet gördün diye değil, güven ve huzur içinde yaşasın diye gönderilmiştir. Onlar anamız, bacımız her şeyimizdir. Elleri öpülesi kıymete sahiplerdir. Ancak kadına şiddette bulunanlar nasıl bir acizlik içinde olduklarını bilmiyor. Onların kıymetini anlamak için illa bir şey olmasına gerek yoktur. Çünkü hayatın yükünü kadınlarımız ile beraber taşımaktayız. Onlar yanımızda olduğu için bu kadar güçlüyüz.

Bir yuva için kadın bambaşka bir anlam ifade eder. Bunu tarif etmeye kelime bulamıyorum açıkçası. Zira bir evde kadının yokluğunda orası ölü bir evdir. Yani kadınların hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Kadına şiddeti önlemek için onların yokluğuyla sınanmak gerekmiyor. Aklımızı başımıza almalı, onları el üstünde tutmalıyız. Şiddet insanın ne kadar zayıf olduğunu ortaya koyar. Bu yanlışa düşmemeliyiz.

Sonuç olarak kadına şiddet küçültücü, acizlik göstergesi bir davranış biçimidir. Bir an önce buna son vermek gerekir. Dolayısıyla şiddete hayır anlayışını her şeyde olduğu gibi kadınlarımız için de benimsemeliyiz. Onları mutlu etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski