Dünyanın En İyi Doktorları Perhiz Sükût ve Neşedir ile İlgili Kompozisyon

Dünyanın en iyi doktorları perhiz, sükût ve neşedir özdeyişi ile ilgili kompozisyon örneği. Yazınıza kısa ve dikkat çekici bir başlık koyabilirsiniz.

Sağlık her şeyden önemli bir konudur. Buna dikkat etmek için de beslenme düzenimize önem vermeliyiz. Sessizliği seçip gereksiz yere konuşmaktan kaçınmalıyız. Ayrıca ruh sağlığı için büyük önemse sahip olan neşemizi korumalıyız. Dünyada gerçekleşen olaylar ise doğrudan sağlığımızı etkiliyor. İnsanlarla iç içe olunca konuşma gibi bir durum söz konusu olmaktadır. Fakat her şeyin olduğu gibi konuşmanın da fazlası zaradır. Gerektiği anlarda konuşmak, gerekmedikçe sükut etmek sağlığımız için önemli bir doktor rolü üstlenir.

Örneğin en ufak bir rahatsızlığımızda hemen hastaneye bir doktora görünmek isteriz. Ancak her zaman buna imkan bulamayız. O yüzden kendi doktorumuz olmasını da bilmeliyiz. BU nasıl olacak derseniz, oburluk etmeden bir sınırlama yaparak beslenmek yani perhiz yamak gerekir. Bunun dışında okun yaydan çıkması gibi istenmeyen sözlere yol açmamak için dilimizi tutmasını bilmeli, sessiz kalmalıyız. Başka olarak da neşeli olmaya özen göstermeliyiz. Bütün olumsuz durumları aklımıza takıp endişeye kapılırsak neşemiz kaybolur gider. Bu da ruh sağlığımızın çöküntüye uğraması demektir.
Sonuç itibariyle birçok etken sağlığımızı doğrudan ve dolaylı olarak etkilemektedir. Bütün bu olumsuzluklara karşı mücadele eden bağışıklık sistemimiz de bir süre sonra artık dayanamaz, baş edemez duruma gelebiliyor O zaman da eski sağlımızı kaybetme riski taşıyoruz. Halbuki bunlara karşı önlem almak da bizim elimizdedir.

Sağlığımız için beslenme, sükut ve neşe konularında önemli kararlar almalı ve bunlara harfiyen uymalıyız. Böylece bağışıklık sistemimiz gücünü koru ve kendimiz çok daha iyi hissederiz. İlla doktor aramaya gerek yoktur. Dolayısıyla en iyi doktorlar perhiz, sükut ve neşedir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski