Dünyanın Gördüğü Her Büyük Başarı Önce Bir Hayaldi Kompozisyon

Bu yazımızda dünyanın gördüğü her büyük başarı önce bir hayaldi kompozisyon hakkında kısaca söz ettik.

Büyük başarıların temelinde hayal bardır. Yani her büyük başarı kazanılmadan önce ilgili insanların hayaldi, sonradan gerçek oldu. Bizler de başarılı olmak için nazı hayaller kurmalıyız. Hayallerimizi küçümsememeliyiz.

Mesela hayal, insanı çalışmaya zorlar. Borç yiğidin kamçısıdır derler ya, hayal de başarının temel noktasıdır. Bir şeyler hayal edeceğiz ki o yönde kendimizi motive edip çalışalım. Yoksa hayaliniz olmadan çalışma şevkiniz de kırılır. İnsandaki çalışma azmi, bir şeyi başarma isteği olması için önceden hayalini kurmak gereklidir. Her şeyden önce insan büyük başarılar kazanabileceğine dair kendine inanmalıdır. Kendini ezik gören biri zaten başarıdan çok uzaktır. Önemli olan içimizdeki başarma gücünü ortaya çıkarmak ve hayallerimizden vazgeçmemektir. Sınıf ortamında bir öğrenci ben sınavdan yüksek not alamam derse çalışmayı bırakır, zayıflığı, baştan kabullenmiş olur. Halbuki yüksek not almak imkansız değildir. Önce hayali kurmalı ve derslerine düzenli çalışırsa bu hayaline de elbette ulaşır.

Sonuç olarak her şeyin bir başlangıç noktası vardır. Önce hayal edilir. Sonra bu hayale ulaşmak için çaba gösterilir. En sonunda da azimle birlikte büyük başarılar kazanılır. Biz de bu sürece uygun davranırsak yapamayacağımız bir şey yoktur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski