Yandaki görselden hareketle bir kompozisyon yazınız.

Size fikir olsun diye yandaki görselden hareketle bir kompozisyon yazınız konusunu kısaca yazdık.

Ağaçlar dünyanın cam damarıdır. Ağaç ne kadar çok olursa dünyadaki canlılık da o kadar artar. Yani tüm canlıların varlığını sürdürmesi ağaçlara verilen önemle yakından ilişkilidir. Ağaç varsa dünya ayakta kalır, kainattaki canlılar yaşamını sorunsuzca sürdürür.

Hani bir evin bacası tüttüğü zaman orada bir hayat var derler ya, dünyada da ağaç varsa hayat vardır diyebiliriz. Bir binanın sağlam olması ayakta kalması temelinin sağlam atılmasına bağlıdır değil mi? İşte dünya için de bu sağlamlık yeşillikle mümkündür. Çevrenin yeşil olması adına her şeyi yapmalıyız. Ağaç dikerek, orman varlığını çoğaltarak bu güzel atmosfere katkımızı eksik etmemeliyiz. Dünyadaki hayatın kökleri ancak ağaçları önemsemekle dallanır budaklanır. Böylelikle her yer sanki yeniden doğmuş gibi bir yaşam enerjisine kavuşur.

Sonuç olarak bıkmadan usanmadan ağaç dikmeliyiz. Yeni nesillere ağaçları koruma bilinci kazandırmalıyız. Her yer ağaçlık olduğunda yeşilin erdiği hayatla dünya canlılığını korur. Oysa ağaçları yok edip, yakarsak o zaman dünyadaki yaşam için tehlike çanları çalıyor demektir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski