Bir Renk Olsaydın Hangi Renk Olurdun Neden Kompozisyon

Bir renk olsaydın hangi renk olurdun, neden? Kompozisyon olarak yazınız.

Eğer bir renk olsaydım mavi olmayı seçerdim. Çünkü mavi renk bana ferahlık veriyor. İçimi açıyor, her şeyin düzeleceğini anımsatıyor. Mavi gökyüzünün rengidir ve denizlere de yansımaktadır. maviye bakınca insan daha güzel şeyler hissediyor.

Mavi rengini seçmemin bir başka nedeni de asilliği simgelemesidir. Mavi insandaki asil duruşu ortaya çıkarıyor bana göre. Onun varlığı ile ruhumda dayanıklılık hissediyorum. Anlayacağınız mavi bana ışık oluyor. Renk olmak demek hayata bir gelinlik katmaktır. Mavi de diğerleri arasından soyluluğuyla beni etkileyen bir renktir. Maviye baktığımda hiçbir şeyin henüz bitmediğini, hiçbir şey için geç olmadığını, hayatın güzel günler getireceğine olan inancım artmaktadır. ben de mavi olmak isterdim ki insanlara umut vaat edeyim.

Kısaca anlamak gerekirse her renk özeldir. İnsanların renk tercihleri de kişilik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ben maviyi daha çok seviyorum. Onunla huzur buluyorum. Daha aydınlık bir hayata gözlerimi maviyle açıyorum. O yüzden bir renk olsaydım bu kesinlikle mavi olurdu. Mesela gözlerin mavi olması, havanın, denizlerin maviliğine bakınca bambaşka bir duyguya kapılıyorum. Sanki mavi renk benim gözümde güçlü bir karakter, bütün sıkıntıların ardından gelen bir ferahlığı andırıyor. Bu da beni maviye olan ilgimi artırıyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski