Kırlara Gidiyorum Şiiri ile İlgili Hikâye

Aşağıdaki şiiri okuyup bu şiirde anlatılanlardan hareketle kısa bir hikâye yazınız. Kırlara Gidiyorum şiiri ile ilgili hikâye örneğimize göz atabilirsiniz.

Bir gün hava sıcak ve güneşliydi. Babama çok güzel bir uçurtma yaptırdım. Bu hava tam da uçurtma uçurmak için uygundu. Babamla birlikte uçurtmayı yanımıza alıp kırlara doğru çıktık. Arabayı yol kenarına park ettikten sonra büyük bir heyecanla kendimizi yemyeşil kırlara doğru bıraktım. Her yerde mis kokular vardı. Kelebekler uçuşurken saçlarıma hafif bir rüzgar esintisi dokunduğunu fark ettim.

Çok geçmeden babamla uçurtmayı çıkarıp, tüm hazırlıkları yaptık. O sırada babam gökyüzüne doğru uçurtmayı saldı. Hava da estiği için bir anda çok yukarı doğru süzülen uçurtma beni çok sevindirdi. Zaten uçurtma uçurmak en sevdiğin şeydi. Onu uçarken görmek, kuşlara yarışını izlemek bana çok büyük bir keyif veriyordu. Böyle güzel bir anı değerlendirmek istemiştim. Çünkü koşullar çok uygundur. Babama rica ettim. O da sağ olsun beni kırmadı. Hem apartmanda çok sıkılmıştım. Şehirde her taraf betondu. İnsan şöyle kırlara çıkmayı özlüyor. Günlük güneşlik bir hava da olunca bu günü kırlarda gezmeye ve uçurtmayla eğlenmeye ayırdık.

Birkaç saat geçmişti. Rüzgar hala usul usul esiyordu. Uçurtmam göklerde bir kuş gibi süzülürken gözlerindeki sevinci gören babam da çok mutlu olmuştu. Böyle bir babaya sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyordu. Biraz yorulmuştum. O anda uçurtmayı yere indirdik. Evden getirdiğimiz erzakları açarak güzle bir sofra kurduk. Termosta çayımız, çıkınımızda peynir, ekmek, zeytin ve helva vardı. Bir güzel karnımızı doyurduktan sonra artık toparlanıp evin yolunu tuttuk. Çok güzle bir gün geçirmenin mutluluğuyla eve döndük.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski