Bana çocuğunuzu anlatan bir mektup yazar mısınız?

Bu yazımızda anaokulu öğretmenine çocuğu anlatan mektup kapsamında bana çocuğunuzu anlatan bir mektup yazar mısınız araştırma sorusuna örnek olabilecek bir mektup yazacağız.

Sevgili hocam, öncelikle size merhaba demek istiyorum. Şimdi size çocuğumu anlatan bir mektup yazacağız. Çocuğum içe kapanık biridir. Herkesle kolay kolay konuşmaz. İlk başlarda dışarıya kendini açmaz. Yeni girdiği bir ortama veya ilk kez tanıştığını bir insana alışması biraz zaman almaktadır. Onun içe kapanıklığı buna neden oluyor. Okuma konusunda istekli doluğunu söyleyebilirim

Hocam çocuğum biraz sakindir ama sevdiği şeylerden uzak kalınca hırçınlaşabiliyor. Ona sevgi ve anlayışla yaklaşırsanız size güvenir. Birine güvenirse ona daha kolay kendini ifade edebiliyor. Sosyal anlamda arkadaşlık ilişkileri oldukça iyi sayılır. Tanışıp kaynaştıktan sonra kendine yakın bulduğu arkadaşıyla samimiyet kurabilir. Müziğe ilgisi var. Oyuncaklarla fazla zaman geçirmez. Bazen oynar. Zihinsle hafızası gözlemlediğim kadarıyla oldukça gelişmiş durumdadır. Söylenenleri çabucak anlıyor. Bunları bilmeniz işinize yarayabilir.

Kurallara uyma konusunda çocuğum gayet uyumludur. Ona neler istediğinizi açıkça söylediğinizde bunları yapmaya dikkat eder. Kahvaltı onun için çok önemlidir. Evden kahvaltısız çıkmıyor. Biz ona ne dersek sözümüzden çıkmıyor. Bir topluluk içinde sorguya çekilmekten hoşlanmaz. Nazik bir yapısı vardır. Kırılgan olduğu için ona sert çıkıldığında alınabilir. Duygusal ve ince düşünen bir tarafı da var. Son olarak hocam çocuğumun belirgin özellikleri böyledir. Onu size emanet ediyorum. Çalışmalarınızı ve ilginizi esirgemeyeceğinizden şüphem yoktur. İyi dersler diyerek mektubumu noktalıyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski