Özgürlük özgürlüğü için her gün mücadele edenin hakkıdır anlamı nedir?

Bu yazımızda özgürlük özgürlüğü için her gün mücadele edenin hakkıdır anlamı nedir ile ilgili kompozisyon metni olarak kısaca bahsedeceğiz.

Özgürlüğü hak etmek öyle boş beleş bir iş değildir. Kimse bedavadan özgürlüğü hak edemez. Onu hak etmek için bazı bedeller ödenmesi gerekiyor. Her şey için insanın bir çalışması, özverisi, o yolda verdiği mücadelesi çok önemlidir.

Bir kimse özgürlüğü gerçekten istiyorsa her gün bu konuda mücadele etmelidir. Her yeni gün üzerine bir şeyler katarak ilerlemelidir. Bu mücadele asla azalmamalı ve artarak devam etmelidir. Mücadelenin sürekliliği olmalı ki bu anlamda kazanımlar da hak edilsin. Özgürlük anlamında verilen mücadele bir yerden sonra azalıp kesintiye uğrarsa o zaman onu hak etmek de gittikçe zor bir hal alır. Yani neredeyse imkansız hale gelir. O yüzden hürriyete layık olmak için sürekli çaba göstermek gerektiğini bilmeliyiz.

Sonuç olarak özgürlük kendiliğinden kazanılmaz. Ona ulaşmak ve özgürlüğü hak etmek adına ne gerekiyorsa durup dinlemeden mücadeleyi sürdürmek lazımdır. Çalışmaysa çalışma, mücadeleyse mücadele hep olmalıdır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski