Yaz Mevsimi ile İlgili Konuşma Metni

"Yaz mevsimi ile ilgili konuşma metni" konusundan kısaca söz edeceğiz.

Değerli Arkadaşlar, şimdi size yaz mevsimiyle ilgili konuşma yapacağım. Yaz mevsimi, en sıcak ayları içinde barındıran çok sevdiğimiz bir mevsimdir. Biz öğrenciler yaz mevsiminin gelmesini iple çekeriz. Yaz mevsiminde okullar tatil oluyor ve herkes genelde tatili dolu dolu yaşıyor.

Kimileri yaz mevsiminde köyüne, akrabalarına ziyarette bulunurken kimileri de tarlalar da çalışıyor. Ancak kime sorsanız, en sevdiğiniz mevsim hangisi diye genellikle yaz mevsimi cevabını alırsınız. Çünkü yaz mevsiminde havalar ısınmış oluyor, çeşit çeşit meyveler oluyor. Yaz mevsiminde düğünler oluyor. Piknik yapma oranında büyük artış oluyor. İster çalışanlar olsun, ister biz çocuklar olsun herkes yaz mevsiminde dinlenmiş olduğu için bu mevsim çok özeldir.

Yaz mevsimi, iş hayatının yoğunluğunun azaldığı, öğrenciler için okulun tatil olduğu mevsim olması bakımından genellikle seviliyor. Ancak herkes için böyle değildir. Bazıları da yaz mevsiminde çalışma mecburiyetinde olduğu için belki onlar için yaz mevsimi yorucu oluyordur. Mesela çiftçilerimiz buğdaylarını yaz mevsiminde hasat ediyor. Onlar için yaz mevsimi sıcak olmasının yanında çalışmakla geçtiği için yorucudur. Saygıdeğer arkadaşlar, bence yaz mevsimi güzeldir. Benim için yaz mevsimi, ailemle bol bol zaman geçirdiğim, arkadaşlarımla oyun oynadığım, soğuk nedir hissetmediğim, köye gidip akrabalarımı ziyaret ettiğim, yakınlarımızın düğünleriyle eğlendiğim güzel bir mevsimdir. Ayrıca ben dondurmayı çok severim. 

Yaz mevsiminin benim açımdan olmazsa olmazı dondurmadır. Dondurmayı iştahla yiyebildiğim tek mevsim elbette yaz mevsimidir. Bu saydığım güzellikleri içinde barındıran yaz mevsimi sevilmez mi? Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski